Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 15:02 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 15:02

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 489/2011 privind protecția persoanelor de interes public
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:290 114 69 35 34 16 11 11
- voturi pentru (DA):259 114 69 33 5 16 11 11
- voturi împotrivă (NU):26 - - 2 24 - - -
- abțineri:5 - - - 5 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
21. Blănariu Valentin ND NU
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel PSD DA
42. Chebac Eugen ND Abținere
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dascălu Constantin PDL NU
67. Deaconu Mihai ND Abținere
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria ND NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu ND DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Tinel PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Giurescu Dinu ALDE DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria ND NU
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
120. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PDL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PDL DA
141. Lupu Mihai PNL DA
142. Man Mircea PDL DA
143. Manda Iulian Claudiu PSD DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu PNL DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Markó Attila-Gabor UDMR DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Martin Eduard-Stelian PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
155. Melinte Ion ND Abținere
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian ND NU
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PDL DA
161. Mincă Liliana ND NU
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocanu Vasile PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina ND NU
170. Moisii Constantin ND NU
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru PDL DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu ND DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PDL DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Nechita Aurel PSD DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Niculae Aurel PNL DA
190. Niculescu Dumitru ND NU
191. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
193. Nistor Marioara ND NU
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND NU
197. Ochi Ion PSD DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Oros Nechita-Adrian PNL DA
200. Palașcă Viorel PNL DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor PDL DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Paul Maria-Andreea PDL DA
205. Pârgaru Ion PNL DA
206. Petrache Adrian-Alin PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petrescu Petre PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
218. Potor Călin PNL DA
219. Preda Cezar-Florin PDL DA
220. Pușcaș Iacob ND NU
221. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo PDL DA
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PDL DA
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rotaru Răzvan ND NU
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
235. Săpunaru Nini PNL DA
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Scutaru Adrian George PNL DA
239. Secară Florin Mihail PDL DA
240. Sefer Cristian-George ND NU
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stanciu Zisu PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion ND NU
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Tabugan Ion PSD DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teju Sorin PNL DA
267. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
271. Tomac Eugen PDL DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Tușa Adriana Diana PNL DA
275. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
276. Udrea Elena Gabriela PDL DA
277. Udriște Gheorghe PDL DA
278. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel PNL DA
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vladu Iulian PDL DA
283. Vreme Valerian PDL DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 august 2020, 21:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro