Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:55 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:55

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 98/2011 pentru modificarea Legii nr.44/1994 cu modificările și completările ulterioare privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:296 119 71 39 30 15 12 10
- voturi pentru (DA):221 116 67 1 3 14 10 10
- voturi împotrivă (NU):67 2 3 37 25 - - -
- abțineri:7 1 - 1 2 1 2 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Becali George PNL DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
27. Boghicevici Claudia PDL NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel PSD DA
43. Chebac Eugen ND Abținere
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Coman Gheorghe ND NU
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD Abținere
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dascălu Constantin PDL NU
68. Deaconu Mihai ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
71. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu ND DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL -
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Tinel PDL Abținere
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Giurescu Dinu ALDE DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria ND NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gust Băloșin Florentin PSD DA
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
124. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL NU
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR Abținere
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
143. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
144. Lubanovici Mircea PDL NU
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PDL NU
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Markó Attila-Gabor UDMR DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Martin Eduard-Stelian PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion ND NU
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
163. Mihai Aurelian ND NU
164. Mihăilă Ioan PDL NU
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PDL NU
168. Mincă Liliana ND NU
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina ND NU
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
179. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
180. Movilă Petru PDL DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PDL NU
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
192. Nicolicea Eugen PSD DA
193. Niculae Aurel PNL DA
194. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara ND NU
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL NU
203. Orban Ludovic PNL NU
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor PDL NU
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Paul Maria-Andreea PDL NU
209. Pârgaru Ion PNL DA
210. Petrache Adrian-Alin PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL NU
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
223. Potor Călin PNL DA
224. Preda Cezar-Florin PDL NU
225. Pușcaș Iacob ND NU
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo PDL NU
230. Rățoi Neculai PSD DA
231. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL NU
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Victor PSD DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rotaru Răzvan ND Abținere
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
241. Săpunaru Nini PNL DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL DA
244. Scutaru Adrian George PNL NU
245. Secară Florin Mihail PDL NU
246. Sefer Cristian-George ND NU
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Smarandache Miron Alexandru ND NU
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stanciu Anghel PSD DA
253. Stanciu Zisu PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Stoica Mihaela PDL NU
258. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
259. Stragea Sorin Constantin PSD NU
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Surdu Raluca PNL DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șcheau Ion ND NU
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Ștefan Viorel PSD DA
267. Tabugan Ion PSD DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
273. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
274. Tomac Eugen PDL NU
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudose Mihai PSD DA
278. Tușa Adriana Diana PNL DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
280. Udrea Elena Gabriela PDL NU
281. Udriște Gheorghe PDL NU
282. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel PNL DA
285. Vasilică Radu Costin PSD NU
286. Vladu Iulian PDL NU
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Vreme Valerian PDL NU
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zaharcu Neviser PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 3:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro