Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:31 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 798/2010 privind modificarea Art.1), alin.(2) pct.e) al Legii nr.85/2006, privind procedura insolvenței
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:321 125 82 41 34 15 13 11
- voturi pentru (DA):314 124 81 40 30 15 13 11
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 2 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Becali George PNL DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Chebac Eugen ND Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ND DA
64. Comșa Cornel-George ND DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PDL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
108. Fenechiu Relu PNL DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Gheorghe Tinel PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria ND DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gust Băloșin Florentin PSD DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Hellvig Eduard Raul PNL DA
136. Holban Titi PNL DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kereskényi Gábor UDMR DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL DA
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Man Mircea PDL DA
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu PNL DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Martin Eduard-Stelian PSD DA
171. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
172. Máté András-Levente UDMR DA
173. Mazilu Constantin PSD DA
174. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihai Aurelian ND DA
177. Mihăilă Ioan PDL DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Militaru Lucian PDL DA
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
183. Mitrea Manuela PSD DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Adrian PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina ND DA
189. Moisii Constantin ND DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Moldovan Iosif UDMR DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru PDL DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu ND DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PDL DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Nechita Aurel PSD DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL DA
211. Niculescu Dumitru ND DA
212. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
214. Nistor Marioara ND NU
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL DA
219. Orban Ludovic PNL DA
220. Oros Nechita-Adrian PNL DA
221. Palașcă Viorel PNL DA
222. Palăr Ionel PNL DA
223. Paleologu Theodor PDL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Paul Maria-Andreea PDL DA
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pârgaru Ion PNL DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrache Adrian-Alin PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dan-Cristian PDL DA
241. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
242. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
243. Potor Călin PNL DA
244. Preda Cezar-Florin PDL DA
245. Pușcaș Iacob ND DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL DA
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
251. Reuer Elena-Ramona PNL DA
252. Rizea Cristian PSD DA
253. Roman Cristian-Constantin PDL DA
254. Roman Gheorghe PSD DA
255. Roman Ioan Sorin PSD -
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Mircea PNL DA
258. Rotaru Răzvan ND DA
259. Sava Andrei-Valentin PSD DA
260. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
261. Săpunaru Nini PNL DA
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
263. Scarlat George PNL DA
264. Scutaru Adrian George PNL DA
265. Secară Florin Mihail PDL DA
266. Sefer Cristian-George ND NU
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Simedru Dan Coriolan PNL DA
269. Smarandache Miron Alexandru ND DA
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stoica Mihaela PDL DA
279. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
280. Stragea Sorin Constantin PSD DA
281. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
282. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șcheau Ion ND DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Ștefan Viorel PSD DA
288. Tabugan Ion PSD DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tămâian Ioan PNL -
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teju Sorin PNL DA
295. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
298. Tomac Eugen PDL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Tușa Adriana Diana PNL DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Udriște Gheorghe PDL DA
306. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
307. Uricec Eugen Constantin PSD DA
308. Ursărescu Dorinel PNL DA
309. Varga Vasile PNL DA
310. Vasilică Radu Costin PSD DA
311. Vladu Iulian PDL DA
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Vreme Valerian PDL DA
315. Vulpescu Ioan PSD DA
316. Weber Mihai PSD DA
317. Zaharcu Neviser PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
319. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
321. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 septembrie 2020, 14:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro