Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:31 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 797/2010 privind modificarea Art.3), pct.(8), pct.(9) și pct.(13) al Legii nr.85/2006, privind procedura insolvenței
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:323 124 83 41 36 15 13 11
- voturi pentru (DA):318 124 83 40 33 15 12 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - -
- abțineri:3 - - - 2 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Becali George PNL DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND Abținere
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Coman Gheorghe ND DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL DA
76. Cupă Ion PDL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
109. Fenechiu Relu PNL DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PDL DA
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hellvig Eduard Raul PNL DA
137. Holban Titi PNL DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
140. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Korodi Attila UDMR DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lubanovici Mircea PDL DA
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marocico Ion Minoritati DA
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Mazilu Constantin PSD DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian ND DA
178. Mihăilă Ioan PDL DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Militaru Lucian PDL DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND DA
190. Moisii Constantin ND DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculae Aurel PNL DA
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Marioara ND NU
216. Niță Emil PSD DA
217. Nosa Iuliu PSD DA
218. Oajdea Daniel Vasile ND DA
219. Ochi Ion PSD DA
220. Oltean Ioan PDL DA
221. Orban Ludovic PNL DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Paleologu Theodor PDL DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pană Adriana-Doina PSD DA
228. Paul Maria-Andreea PDL DA
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pârgaru Ion PNL DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PDL DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
244. Potor Călin PNL DA
245. Preda Cezar-Florin PDL DA
246. Pușcaș Iacob ND DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo PDL DA
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
253. Reuer Elena-Ramona PNL DA
254. Rizea Cristian PSD DA
255. Roman Cristian-Constantin PDL DA
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Mircea PNL DA
259. Rotaru Răzvan ND DA
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Scutaru Adrian George PNL DA
266. Secară Florin Mihail PDL DA
267. Sefer Cristian-George ND DA
268. Seres Dénes UDMR DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Smarandache Miron Alexandru ND DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stan Ion PSD DA
274. Stanciu Anghel PSD DA
275. Stanciu Zisu PSD DA
276. Stancu Ionel Minoritati DA
277. Stativă Irinel Ioan PSD DA
278. Stănescu Alexandru PSD DA
279. Stoica Mihaela PDL DA
280. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion ND DA
288. Șoptică Costel PNL DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Tabugan Ion PSD DA
291. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
292. Tămâian Ioan PNL DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teju Sorin PNL DA
297. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Tomac Eugen PDL DA
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Tușa Adriana Diana PNL DA
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
307. Udriște Gheorghe PDL DA
308. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilică Radu Costin PSD DA
313. Vladu Iulian PDL DA
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Vreme Valerian PDL DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zaharcu Neviser PSD DA
320. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
321. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
322. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
323. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 17:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro