Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:21 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 305/2012 privind interzicerea activității de cerșetorie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:324 126 81 40 37 15 13 12
- voturi pentru (DA):232 117 78 - 1 15 9 12
- voturi împotrivă (NU):80 5 1 40 32 - 2 -
- abțineri:11 4 2 - 3 - 2 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Becali George PNL DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND Abținere
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND Abținere
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Cioată Cezar ND NU
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND NU
63. Coman Gheorghe ND NU
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
66. Constantin Daniel ALDE DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PDL NU
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dascălu Constantin PDL NU
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND NU
95. Dragomir Viorel Marian PSD NU
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD Abținere
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND -
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
109. Fenechiu Relu PNL DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL NU
120. Gheorghe Tinel PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND NU
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PDL NU
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hellvig Eduard Raul PNL DA
137. Holban Titi PNL DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
140. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati NU
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL NU
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Korodi Attila UDMR DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lubanovici Mircea PDL NU
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL NU
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
164. Manolache Marius PSD NU
165. Marcoci Vlad PSD NU
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marocico Ion Minoritati Abținere
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Mazilu Constantin PSD DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian ND NU
178. Mihăilă Ioan PDL NU
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Militaru Lucian PDL NU
182. Mincă Liliana ND NU
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND NU
190. Moisii Constantin ND NU
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL NU
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND NU
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL NU
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculescu Dumitru ND NU
212. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
214. Nistor Marioara ND NU
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND NU
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PDL NU
220. Orban Ludovic PNL NU
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Paleologu Theodor PDL NU
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Pană Adriana-Doina PSD DA
227. Paul Maria-Andreea PDL NU
228. Păun Nicolae Minoritati NU
229. Pârgaru Ion PNL DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dan-Cristian PDL NU
241. Popescu Dumitru-Iulian PSD Abținere
242. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
243. Potor Călin PNL DA
244. Preda Cezar-Florin PDL NU
245. Pușcaș Iacob ND NU
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL NU
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL NU
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Mircea PNL DA
258. Rotaru Răzvan ND NU
259. Sava Andrei-Valentin PSD Abținere
260. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
261. Săpunaru Nini PNL DA
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
263. Scarlat George PNL DA
264. Scutaru Adrian George PNL DA
265. Secară Florin Mihail PDL NU
266. Sefer Cristian-George ND NU
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Simedru Dan Coriolan PNL DA
269. Smarandache Miron Alexandru ND NU
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stoica Mihaela PDL NU
279. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
280. Stragea Sorin Constantin PSD DA
281. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
282. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
283. Surdu Raluca PNL DA
284. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
285. Szabó Ödön UDMR DA
286. Șcheau Ion ND NU
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Tabugan Ion PSD DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tararache Mihai ND NU
292. Tămâian Ioan PNL DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teju Sorin PNL DA
297. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Tomac Eugen PDL NU
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
307. Udriște Gheorghe PDL NU
308. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilică Radu Costin PSD NU
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
317. Vreme Valerian PDL NU
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zaharcu Neviser PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 5:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro