Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 187/2011 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.7/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 127 83 41 36 16 13 12
- voturi pentru (DA):266 123 83 1 34 - 13 12
- voturi împotrivă (NU):56 1 - 39 2 14 - -
- abțineri:5 2 - 1 - 2 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR NU
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL NU
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR NU
35. Borbély László UDMR NU
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL Abținere
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cernea Remus-Florinel PSD NU
50. Chebac Eugen ND DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ND DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
76. Cupă Ion PDL NU
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR NU
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL NU
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL NU
122. Gheorghe Tinel PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL NU
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gurzău Adrian PDL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan ND DA
146. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
147. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
148. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iane Daniel PNL DA
151. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
152. Ibram Iusein Minoritati DA
153. Ignat Miron Minoritati DA
154. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
155. Ionescu Aurelian ALDE DA
156. Ionescu George PDL NU
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
161. Itu Cornel PSD DA
162. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
163. Kelemen Hunor UDMR NU
164. Kerekes Károly UDMR Abținere
165. Khraibani Camelia PSD DA
166. Korodi Attila UDMR NU
167. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
168. Lubanovici Mircea PDL NU
169. Man Mircea PDL NU
170. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marian Ion Cristinel ND DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Markó Attila-Gabor UDMR NU
177. Martin Eduard-Stelian PSD DA
178. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
179. Máté András-Levente UDMR NU
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
182. Mihai Aurelian ND DA
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Mincă Liliana ND DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND DA
191. Moisii Constantin ND DA
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR Abținere
194. Molnar Zsolt UDMR NU
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Nechita Aurel PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Marioara ND DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD -
215. Oajdea Daniel Vasile ND DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oltean Ioan PDL NU
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Paul Maria-Andreea PDL NU
224. Pârgaru Ion PNL DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
230. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL DA
233. Popa Radu Mihai ND DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Florin Aurelian PDL NU
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
237. Potor Călin PNL DA
238. Preda Cezar-Florin PDL NU
239. Pușcaș Iacob ND DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL NU
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL NU
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Petre PNL DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ND NU
255. Rușanu Dan Radu PNL DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Secară Florin Mihail PDL NU
262. Sefer Cristian-George ND DA
263. Seres Dénes UDMR NU
264. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru ND DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stoica Mihaela PDL NU
276. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL DA
282. Szabó Ödön UDMR NU
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șoptică Costel PNL DA
285. Șova Lucian PSD DA
286. Ștefan Viorel PSD DA
287. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
288. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
289. Tabugan Ion PSD DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL NU
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Tomac Eugen PDL NU
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorache Daniel PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tudose Mihai PSD DA
308. Turcan Raluca PDL NU
309. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
310. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
311. Udrea Elena Gabriela PDL NU
312. Udriște Gheorghe PDL NU
313. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
314. Uricec Eugen Constantin PSD DA
315. Ursărescu Dorinel PNL DA
316. Vainer Aurel Minoritati DA
317. Varga Vasile PNL DA
318. Vasilică Radu Costin PSD DA
319. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
320. Vladu Iulian PDL NU
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
323. Vulpescu Ioan PSD DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zaharcu Neviser PSD DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
328. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro