Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 324/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.26/2012 privind unele măsuri de reducere a cheltuielilor publice și întărirea disciplinei financiare și de modificare și completare a unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:330 131 85 40 33 17 13 11
- voturi pentru (DA):280 131 85 6 31 3 13 11
- voturi împotrivă (NU):34 - - 31 1 2 - -
- abțineri:14 - - 2 1 11 - -
- nu au votat:2 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
27. Boghicevici Claudia PDL NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR Abținere
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD DA
44. Chebac Eugen ND NU
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Cioată Cezar ND DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND DA
60. Coman Gheorghe ND DA
61. Comșa Cornel-George ND DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
73. Culețu Dănuț PDL NU
74. Cupă Ion PDL NU
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL NU
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Maria ND DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
108. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic PNL DA
117. Gheorghe Florin PDL NU
118. Gheorghe Tinel PDL NU
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL NU
128. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gurzău Adrian PDL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Hellvig Eduard Raul PNL DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL NU
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR Abținere
153. Kereskényi Gábor UDMR NU
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR NU
156. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
157. Lubanovici Mircea PDL NU
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Man Mircea PDL NU
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR -
170. Máté András-Levente UDMR Abținere
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian ND DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Mincă Liliana ND DA
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND DA
187. Moisii Constantin ND DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR Abținere
190. Molnar Zsolt UDMR Abținere
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru PDL NU
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu ND DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Clement PDL Abținere
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Dan PSD DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL DA
211. Niculescu Dumitru ND DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND DA
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PDL DA
220. Oros Nechita-Adrian PNL DA
221. Palașcă Viorel PNL DA
222. Palăr Ionel PNL DA
223. Paleologu Theodor PDL NU
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pardău Dumitru PNL DA
226. Paul Maria-Andreea PDL NU
227. Pârgaru Ion PNL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
234. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
235. Ponta Victor-Viorel PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popa Radu Mihai ND DA
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
242. Preda Cezar-Florin PDL NU
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL -
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL NU
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Petre PNL DA
254. Roman Victor PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND DA
258. Rușanu Dan Radu PNL DA
259. Sava Andrei-Valentin PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PDL NU
264. Sefer Cristian-George ND DA
265. Seres Dénes UDMR DA
266. Simedru Dan Coriolan PNL DA
267. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
268. Smarandache Miron Alexandru ND DA
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stancu Ionel Minoritati DA
274. Stativă Irinel Ioan PSD DA
275. Stănișoară Mihai PDL NU
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stoica Mihaela PDL NU
278. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
279. Stragea Sorin Constantin PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
281. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
282. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
283. Surdu Raluca PNL DA
284. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
285. Szabó Ödön UDMR Abținere
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Tabugan Ion PSD DA
293. Tararache Mihai ND DA
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin PNL DA
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
300. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
301. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
302. Toader Mircea-Nicu PDL NU
303. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorache Daniel PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tușa Adriana Diana PNL DA
308. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
309. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
310. Udrea Elena Gabriela PDL DA
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel PNL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Lucia-Ana PNL DA
315. Varga Vasile PNL DA
316. Vasilescu Nicolae PSD DA
317. Vasilică Radu Costin PSD DA
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
319. Vladu Iulian PDL NU
320. Vlase Petru Gabriel PSD DA
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
323. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
330. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 8:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro