Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2006 > 11:29 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2006, ora 11:29

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-51
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 616/2005 privind acordarea de către stat a unui ajutor bănesc pentru producătorii agricoli care au însămânțat terenuri agricole în toamna anului 2004, precum și pentru cei care au înființat culturi agricole în primăvara anului 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:183 48 38 12 40 14 16 10 5
- voturi pentru (DA):165 45 38 1 40 13 16 8 4
- voturi împotrivă (NU):12 3 - 6 - 1 - 1 1
- abțineri:5 - - 4 - - - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Avram Dumitru PRM NU
9. Baban Ștefan PRM Abținere
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Brînză William Gabriel PD-L DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
17. Buciu Angela PRM NU
18. Buciuta Ștefan Minoritati NU
19. Buda Daniel PD-L DA
20. Buda Ioan PSD DA
21. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
22. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
26. Călian Petru PC DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
32. Ciontu Corneliu - DA
33. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
34. Codîrlă Liviu PRM -
35. Constantinescu Anca PD-L DA
36. Constantinescu Viorel PSD DA
37. Corlățean Titus PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Diaconescu Renică PC DA
40. Dida Corneliu Ioan PSD DA
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
45. Dumitrescu Zamfir PSD DA
46. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
47. Dumitriu Mihai PSD DA
48. Dumitru Ion PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PC DA
52. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
53. Firczak Gheorghe Minoritati DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Găleteanu Monalisa PSD DA
59. Gheorghe Valeriu PNL DA
60. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
61. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
62. Ghișe Ioan PNL DA
63. Glăvan Ștefan PC DA
64. Godja Petru PSD DA
65. Gonțea Ion PD-L DA
66. Grigore Dan PD-L DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD NU
69. Hanganu Romeo Octavian PC DA
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Hrebenciuc Viorel PSD DA
72. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L DA
75. Ignat Miron Minoritati Abținere
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
77. Iordache Grațiela Denisa PC DA
78. Iriza Marius PRM NU
79. Iustian Mircea Teodor PNL DA
80. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L DA
87. Lari-Iorga Leonida - NU
88. Lificiu Petru - DA
89. Manolescu Oana Minoritati DA
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marian Dan Mihai PNL DA
92. Marin Constantin PSD NU
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Mătușa Tudor PRM NU
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
101. Mircea Costache PRM NU
102. Mircovici Niculae Minoritati DA
103. Mironescu Laurențiu PD-L DA
104. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
105. Mitrea Manuela PSD DA
106. Mocanu Alexandru PD-L DA
107. Mocanu Vasile PSD DA
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Mohora Tudor PSD DA
110. Moisoiu Adrian PRM NU
111. Momanu Corneliu PNL DA
112. Movilă Petru PD-L DA
113. Munteanu Ioan PSD DA
114. Muscă Monica Octavia PNL DA
115. Nedelcu Gabriela PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
118. Niță Constantin PSD DA
119. Oancea Viorel PNL DA
120. Olarean Aurel PD-L DA
121. Oltean Ioan PD-L DA
122. Ovidenie Costel - DA
123. Pardău Dumitru PNL DA
124. Pascu Bogdan PC DA
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Plumb Rovana PSD DA
127. Ponta Victor-Viorel PSD DA
128. Popa Daniela PC DA
129. Popa Nicolae PC DA
130. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
131. Preda Ion PNL DA
132. Pruteanu Vasile PNL DA
133. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
134. Pupeză Viorel PSD DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL DA
136. Puzdrea Dumitru - DA
137. Racoceanu Viorel PD-L DA
138. Radan Mihai Minoritati DA
139. Raicu Romeo Marius PD-L DA
140. Rădulescu Cristian PD-L DA
141. Rogin Marius PD-L DA
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
143. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
144. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
145. Sanda Victor PSD DA
146. Sandu Gabriel PNL DA
147. Sandu-Capră Mihai PNL DA
148. Sârb Gheorghe PSD DA
149. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
150. Scutaru Adrian George PNL DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Stanciu Anghel PSD DA
154. Stănescu Mircea PD-L DA
155. Stănișoară Mihai PD-L DA
156. Străchinaru Petre PD-L DA
157. Strungă Emil PNL DA
158. Szekely Levente Csaba UDMR DA
159. Știrbeț Cornel PNL DA
160. Știucă Alecsandru PSD DA
161. Tabără Valeriu PD-L DA
162. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
163. Timar Liviu PSD DA
164. Timiș Ioan PSD DA
165. Toma Horia-Victor PNL DA
166. Toró Tiberiu UDMR DA
167. Tudor Constantin PC DA
168. Turcan Raluca PNL DA
169. Țundrea Ioan PC DA
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Petre PNL DA
173. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
174. Ursărescu Dorinel PNL DA
175. Vainer Aurel Minoritati DA
176. Vălean Adina Ioana PNL DA
177. Văsioiu Horia PD-L DA
178. Vlădoiu Aurel PSD DA
179. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
180. Voinea Florea PSD DA
181. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
182. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
183. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 ianuarie 2020, 0:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro