Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2006 > 10:47 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2006, ora 10:47

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 592/2005 pentru modificarea și completarea Legii nr.501/2002 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 94/2000 privind retrocedarea unor bunuri imobile care au aparținut cultelor religioase din România
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:191 63 40 13 35 11 12 11 6
- voturi pentru (DA):184 61 40 12 35 10 12 9 5
- voturi împotrivă (NU):5 1 - 1 - - - 2 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
21. Brînză William Gabriel PD-L DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
27. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PC DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciontu Corneliu - NU
38. Cocrea Olguța - DA
39. Constantinescu Anca PD-L DA
40. Constantinescu Viorel PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Dan Iosif PSD DA
44. Diaconescu Marin PSD DA
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati NU
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD DA
64. Georgescu Filip PSD -
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Valeriu PNL DA
67. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Glăvan Ștefan PC DA
70. Godja Petru PSD DA
71. Gonțea Ion PD-L DA
72. Grigore Dan PD-L DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Gușă Cozmin Horea - DA
76. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
77. Hrebenciuc Viorel PSD DA
78. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PC DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kovacs Attila UDMR -
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PC DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
104. Mircea Costache PRM DA
105. Mircovici Niculae Minoritati DA
106. Mironescu Laurențiu PD-L DA
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
108. Mocanu Alexandru PD-L DA
109. Mocanu Vasile PSD DA
110. Mocioalcă Ion PSD DA
111. Mohora Tudor PSD DA
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu PNL DA
115. Movilă Petru PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Muscă Monica Octavia PNL DA
118. Nechita Aurel PSD DA
119. Nedelcu Gabriela PSD DA
120. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
121. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
122. Niță Constantin PSD DA
123. Nițulescu Teodor PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oancea Viorel PNL DA
126. Olarean Aurel PD-L DA
127. Ovidenie Costel - DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati NU
129. Pardău Dumitru PNL DA
130. Paveliu Marian Sorin PNL DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Ponta Victor-Viorel PSD DA
133. Popa Daniela PC DA
134. Popa Nicolae PC DA
135. Popescu Florin Aurelian PNL DA
136. Popescu Ionica Constanța PC DA
137. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
138. Preda Ion PNL DA
139. Pruteanu Vasile PNL DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
141. Pupeză Viorel PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Radan Mihai Minoritati DA
144. Rădulescu Cristian PD-L DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rus Ioan Aurel PRM DA
148. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
149. Sanda Victor PSD DA
150. Sandu Gabriel PNL DA
151. Sandu-Capră Mihai PNL DA
152. Sasu Ion PSD DA
153. Sârb Gheorghe PSD DA
154. Sârbu Marian PSD DA
155. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sirețeanu Mihail PSD DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Stănescu Cristian PRM DA
161. Stănișoară Mihai PD-L DA
162. Stoica Ion - DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Știrbeț Cornel PNL DA
167. Știucă Alecsandru PSD DA
168. Tabără Valeriu PD-L DA
169. Tămagă Constantin PSD DA
170. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
171. Tărniceru Petru PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Timiș Ioan PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toma Horia-Victor PNL DA
176. Tudor Constantin PC DA
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ungureanu Petre PNL DA
181. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
182. Ursărescu Dorinel PNL DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Vălean Adina Ioana PNL DA
185. Văsioiu Horia PD-L DA
186. Vlădoiu Aurel PSD DA
187. Voicu Cătălin PSD DA
188. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
191. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro