Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:21

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-34
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 318/2008 pentru modificarea Legii nr.189 din 2 noiembrie 2000 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.105/1999 pentru modificarea și completarea Decretului-lege nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri, republicat, cu modificările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 56 43 13 43 12 13 12 3
- voturi pentru (DA):112 2 43 4 42 11 - 10 -
- voturi împotrivă (NU):69 53 - 7 - - 5 1 3
- abțineri:12 1 - 2 - 1 7 1 -
- nu au votat:2 - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Buciu Angela PRM NU
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PD-L DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Chiper Gheorghe PSD NU
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC -
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
50. Cocrea Olguța - NU
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD NU
54. Diaconescu Renică PSD NU
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Ehling Elena PSD NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati NU
69. Florea Damian PC NU
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC Abținere
79. Godja Petru PSD NU
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
85. Hoinaru Marian PD-L DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM Abținere
94. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD NU
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD NU
106. Martin Eduard-Stelian PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazăre Alexandru PSD NU
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micle Ioan Radu PNL DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihalache Sorin Dan PSD NU
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PC Abținere
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD DA
124. Mînzînă Ion PC Abținere
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD NU
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
129. Nassar Rodica PSD NU
130. Năstase Adrian PSD NU
131. Nechita Aurel PSD NU
132. Nica Dan PSD DA
133. Nicolae Alexandri PNL DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Oltean Ioan PD-L DA
137. Olteanu Bogdan PNL DA
138. Ovidenie Costel - NU
139. Pascu Bogdan PC Abținere
140. Păun Nicolae Minoritati DA
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
143. Plăiașu Gabriel PNL DA
144. Podgorean Radu PSD NU
145. Ponta Victor-Viorel PSD NU
146. Popa Cornel PNL DA
147. Popa Daniela PC NU
148. Popescu Corneliu PD-L DA
149. Pupeză Viorel PC NU
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Rădulescu Cristian PD-L -
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM NU
155. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
156. Rusu Valentin PD-L DA
157. Sandu Gabriel PD-L DA
158. Sasu Ion PRM NU
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD NU
162. Scutaru Adrian George PNL DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
166. Stănescu Cristian PRM NU
167. Stoica Ion PD-L DA
168. Străchinaru Petre PD-L DA
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Șandru Marcela Lavinia - NU
172. Știrbeț Cornel PD-L DA
173. Tămagă Constantin PSD NU
174. Tănăsescu Tudor PSD NU
175. Timiș Ioan PNL DA
176. Toma Horia-Victor PNL DA
177. Tudor Constantin PD-L DA
178. Tudose Mihai PSD NU
179. Turc Ioan PNL DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș PNL DA
182. Ungureanu Petre PD-L DA
183. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
184. Ursărescu Dorinel PNL DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD NU
189. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Vlădoiu Aurel PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voinea Florea PSD NU
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 10:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro