Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:16

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-23
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 196/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr. 448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 58 43 14 44 12 13 12 4
- voturi pentru (DA):179 53 43 10 43 12 6 8 4
- voturi împotrivă (NU):5 2 - 2 - - - 1 -
- abțineri:15 2 - 2 1 - 7 3 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PD-L Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Renică PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
85. Hoinaru Marian PD-L DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM NU
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micle Ioan Radu PNL DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PC DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Mitrea Miron Tudor PSD DA
125. Mînzînă Ion PC Abținere
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolae Alexandri PNL DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Pascu Bogdan PC Abținere
142. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
143. Păun Nicolae Minoritati NU
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
146. Plăiașu Gabriel PNL DA
147. Podgorean Radu PSD DA
148. Ponta Victor-Viorel PSD DA
149. Popa Cornel PNL DA
150. Popa Daniela PC DA
151. Popescu Corneliu PD-L DA
152. Pupeză Viorel PC DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Rusu Valentin PD-L DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PD-L DA
162. Sasu Ion PRM DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Marian PSD DA
166. Scutaru Adrian George PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
170. Stănescu Cristian PRM DA
171. Stoica Ion PD-L DA
172. Străchinaru Petre PD-L DA
173. Strungă Emil PNL DA
174. Szekely Levente Csaba UDMR DA
175. Șandru Marcela Lavinia - DA
176. Știrbeț Cornel PD-L DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Tănăsescu Tudor PSD DA
179. Timiș Ioan PNL DA
180. Toma Horia-Victor PNL DA
181. Tudose Mihai PSD DA
182. Turc Ioan PNL DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
184. Ujeniuc Dragoș PNL DA
185. Ungureanu Petre PD-L DA
186. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
187. Ursărescu Dorinel PNL DA
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Attila UDMR DA
190. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
191. Vasile Aurelia PSD DA
192. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
193. Vladu Iulian PD-L DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
196. Voinea Florea PSD -
197. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
199. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 6:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro