Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-100
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 271/2008 privind construirea de cămine studențești
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:134 41 33 3 30 10 6 9 2
- voturi pentru (DA):124 36 33 1 30 10 5 9 -
- voturi împotrivă (NU):8 4 - 2 - - 1 - 1
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD DA
33. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
34. Cristea Ioan PNL DA
35. Diaconescu Renică PSD DA
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dorneanu Valer PSD DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Ehling Elena PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Faina Constantin PNL DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Firczak Gheorghe Minoritati DA
47. Florea Damian PC DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM NU
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Ghișe Ioan PNL DA
53. Glăvan Ștefan PC DA
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Gubandru Aurel PSD DA
56. Gușă Cozmin Horea - Abținere
57. Hellvig Eduard Raul PNL DA
58. Hoban Ioan PNL DA
59. Hoinaru Marian PD-L DA
60. Hrebenciuc Viorel PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
63. Kerekes Károly UDMR DA
64. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
65. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
66. Liga Dănuț PD-L DA
67. Macaleți Costică PSD DA
68. Manolescu Oana Minoritati DA
69. Manta Pantelimon PNL DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
71. Máté András-Levente UDMR DA
72. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
73. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
74. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
75. Merce Ilie PRM DA
76. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
77. Micle Ioan Radu PNL DA
78. Micula Cătălin PNL DA
79. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
80. Mircea Costache PC DA
81. Mitrea Miron Tudor PSD DA
82. Momanu Corneliu PD-L DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
85. Nassar Rodica PSD DA
86. Nechita Aurel PSD DA
87. Nica Dan PSD DA
88. Nicolicea Eugen PSD DA
89. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
90. Nosa Iuliu PSD NU
91. Olteanu Bogdan PNL DA
92. Ovidenie Costel - NU
93. Pascu Bogdan PC DA
94. Petrea Constantin PD-L DA
95. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
96. Plăiașu Gabriel PNL DA
97. Podgorean Radu PSD DA
98. Ponta Victor-Viorel PSD NU
99. Popa Cornel PNL DA
100. Popescu Corneliu PD-L DA
101. Pușcă Mircea Valer PNL DA
102. Rădulescu Cristian PD-L DA
103. Rogin Marius PD-L DA
104. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
105. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
106. Rusu Valentin PD-L DA
107. Sanda Victor PSD DA
108. Sandu Gabriel PD-L DA
109. Săpunaru Nini PNL DA
110. Scutaru Adrian George PNL DA
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Sóki Béla UDMR DA
113. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
114. Stoica Ion PD-L DA
115. Străchinaru Petre PD-L DA
116. Szekely Levente Csaba UDMR DA
117. Știrbeț Cornel PD-L DA
118. Tănăsescu Tudor PSD DA
119. Todoran Pavel PSD DA
120. Turc Ioan PNL DA
121. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
122. Ungureanu Petre PD-L DA
123. Ursărescu Dorinel PNL DA
124. Vainer Aurel Minoritati DA
125. Varga Attila UDMR DA
126. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
127. Vasile Aurelia PSD DA
128. Vladu Iulian PD-L DA
129. Vlădoiu Aurel PSD DA
130. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
131. Voinea Florea PSD DA
132. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
133. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 18:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro