Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-97
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 339/2008 pentru recunoștința față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la căderea regimului comunist
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:129 35 32 6 28 10 7 9 2
- voturi pentru (DA):117 35 27 6 28 10 4 7 -
- voturi împotrivă (NU):8 - 5 - - - 2 1 -
- abțineri:3 - - - - - 1 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Canacheu Costică PD-L DA
26. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
27. Călian Petru PD-L DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
32. Ciopraga Mircea PNL DA
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
35. Diaconescu Renică PSD DA
36. Dobre Traian PNL NU
37. Dorneanu Valer PSD DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Ehling Elena PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Faina Constantin PNL DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Firczak Gheorghe Minoritati NU
47. Florea Damian PC DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Ghișe Ioan PNL NU
53. Glăvan Ștefan PC DA
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Gușă Cozmin Horea - -
56. Hellvig Eduard Raul PNL DA
57. Hoinaru Marian PD-L DA
58. Hrebenciuc Viorel PSD DA
59. Ibram Iusein Minoritati DA
60. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
61. Kerekes Károly UDMR DA
62. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
63. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
64. Liga Dănuț PD-L DA
65. Macaleți Costică PSD DA
66. Manolescu Oana Minoritati DA
67. Manta Pantelimon PNL DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Máté András-Levente UDMR DA
70. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
71. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
72. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
73. Merce Ilie PRM DA
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
75. Micle Ioan Radu PNL DA
76. Micula Cătălin PNL DA
77. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
78. Mircea Costache PC DA
79. Mitrea Miron Tudor PSD DA
80. Momanu Corneliu PD-L DA
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Nechita Aurel PSD DA
83. Nica Dan PSD DA
84. Nicolicea Eugen PSD DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Olteanu Bogdan PNL DA
87. Ovidenie Costel - Abținere
88. Pambuccian Varujan Minoritati DA
89. Pascu Bogdan PC Abținere
90. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
91. Plăiașu Gabriel PNL DA
92. Podgorean Radu PSD DA
93. Ponta Victor-Viorel PSD DA
94. Popa Cornel PNL DA
95. Popa Daniela PC DA
96. Popescu Corneliu PD-L DA
97. Pușcă Mircea Valer PNL NU
98. Rădulescu Cristian PD-L DA
99. Rogin Marius PD-L DA
100. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
101. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
102. Rusu Valentin PD-L DA
103. Sanda Victor PSD DA
104. Sandu Gabriel PD-L DA
105. Sasu Ion PRM DA
106. Săpunaru Nini PNL DA
107. Scutaru Adrian George PNL DA
108. Seres Dénes UDMR DA
109. Sóki Béla UDMR DA
110. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
111. Stoica Ion PD-L DA
112. Străchinaru Petre PD-L DA
113. Szekely Levente Csaba UDMR DA
114. Știrbeț Cornel PD-L DA
115. Tănăsescu Tudor PSD DA
116. Todoran Pavel PSD DA
117. Turc Ioan PNL DA
118. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
119. Ungureanu Petre PD-L DA
120. Ursărescu Dorinel PNL DA
121. Varga Attila UDMR DA
122. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
123. Vasile Aurelia PSD DA
124. Vladu Iulian PD-L DA
125. Vlădoiu Aurel PSD DA
126. Voinea Florea PSD DA
127. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
128. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 21:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro