Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-90
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 284/2008 privind perioada de desfășurare a alegerilor și referendumului local
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:146 46 32 7 29 12 8 10 2
- voturi pentru (DA):142 45 32 6 29 10 8 10 2
- voturi împotrivă (NU):4 1 - 1 - 2 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Constantinescu Anca PD-L DA
40. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Ehling Elena PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PNL DA
52. Fenechiu Relu PNL DA
53. Firczak Gheorghe Minoritati DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gerea Andrei Dominic PNL DA
59. Ghișe Ioan PNL DA
60. Glăvan Ștefan PC DA
61. Godja Petru PSD DA
62. Grosaru Mircea Minoritati DA
63. Gubandru Aurel PSD DA
64. Gușă Cozmin Horea - DA
65. Hellvig Eduard Raul PNL DA
66. Hoinaru Marian PD-L DA
67. Hrebenciuc Viorel PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
71. Kerekes Károly UDMR DA
72. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
73. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
74. Liga Dănuț PD-L DA
75. Macaleți Costică PSD DA
76. Manolescu Oana Minoritati DA
77. Manta Pantelimon PNL DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
79. Máté András-Levente UDMR DA
80. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
81. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
82. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
83. Merce Ilie PRM DA
84. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
85. Micle Ioan Radu PNL DA
86. Micula Cătălin PNL DA
87. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
88. Mircea Costache PC DA
89. Mitrea Miron Tudor PSD NU
90. Momanu Corneliu PD-L DA
91. Munteanu Ioan PSD DA
92. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
93. Nassar Rodica PSD DA
94. Nechita Aurel PSD DA
95. Nicolicea Eugen PSD DA
96. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Oprea Gabriel PSD DA
99. Ovidenie Costel - DA
100. Pambuccian Varujan Minoritati DA
101. Pascu Bogdan PC DA
102. Petrea Constantin PD-L DA
103. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
104. Plăiașu Gabriel PNL DA
105. Podgorean Radu PSD DA
106. Ponta Victor-Viorel PSD DA
107. Popa Cornel PNL DA
108. Popa Daniela PC DA
109. Pușcă Mircea Valer PNL DA
110. Rădulescu Cristian PD-L DA
111. Rogin Marius PD-L DA
112. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
113. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
114. Rusu Valentin PD-L DA
115. Sanda Victor PSD DA
116. Sandu Gabriel PD-L DA
117. Sasu Ion PRM DA
118. Săpunaru Nini PNL DA
119. Scutaru Adrian George PNL DA
120. Seres Dénes UDMR DA
121. Sóki Béla UDMR DA
122. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
123. Stoica Ion PD-L DA
124. Străchinaru Petre PD-L DA
125. Szekely Levente Csaba UDMR DA
126. Știrbeț Cornel PD-L DA
127. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
128. Tănăsescu Tudor PSD DA
129. Todoran Pavel PSD DA
130. Tudose Mihai PSD DA
131. Turc Ioan PNL DA
132. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
133. Ungureanu Petre PD-L DA
134. Ursărescu Dorinel PNL DA
135. Vainer Aurel Minoritati DA
136. Varga Attila UDMR DA
137. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
138. Vasile Aurelia PSD DA
139. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
140. Vladu Iulian PD-L DA
141. Vlădoiu Aurel PSD DA
142. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
143. Voinea Florea PSD DA
144. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
145. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
146. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 septembrie 2020, 21:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro