Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
PL 560/2008 pentru modificarea art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2001 privind repartizarea profitului Companiei Naționale "Loteria Română" -S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:161 54 32 8 32 12 10 10 3
- voturi pentru (DA):151 53 31 3 30 12 10 10 2
- voturi împotrivă (NU):6 - - 5 1 - - - -
- abțineri:3 1 1 - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Avram Dumitru PRM NU
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM NU
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciontu Corneliu PC DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Constantinescu Anca PD-L NU
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Ghișe Ioan PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - -
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hoinaru Marian PD-L DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
80. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
81. Liga Dănuț PD-L DA
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Manolescu Oana Minoritati DA
84. Manta Pantelimon PNL DA
85. Martin Eduard-Stelian PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Mazăre Alexandru PSD DA
89. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
92. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
93. Merce Ilie PRM DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
95. Micle Ioan Radu PNL DA
96. Micula Cătălin PNL DA
97. Mihalache Sorin Dan PSD DA
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
99. Mircea Costache PC DA
100. Mitrea Miron Tudor PSD DA
101. Momanu Corneliu PD-L DA
102. Munteanu Ioan PSD DA
103. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
104. Nassar Rodica PSD DA
105. Năstase Adrian PSD DA
106. Nechita Aurel PSD DA
107. Nica Dan PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Oprea Gabriel PSD DA
112. Ovidenie Costel - DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati DA
114. Pascu Bogdan PC DA
115. Petrea Constantin PD-L DA
116. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
117. Plăiașu Gabriel PNL DA
118. Podgorean Radu PSD DA
119. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
120. Popa Cornel PNL DA
121. Popa Daniela PC DA
122. Popescu Corneliu PD-L DA
123. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
124. Pușcă Mircea Valer PNL DA
125. Rădulescu Cristian PD-L DA
126. Rogin Marius PD-L DA
127. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
128. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
129. Rusu Valentin PD-L DA
130. Sanda Victor PSD DA
131. Sandu Gabriel PD-L DA
132. Sasu Ion PRM NU
133. Săpunaru Nini PNL DA
134. Scutaru Adrian George PNL DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Sóki Béla UDMR DA
137. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
138. Stoica Ion PD-L DA
139. Străchinaru Petre PD-L DA
140. Szekely Levente Csaba UDMR DA
141. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
142. Tărniceru Petru PSD DA
143. Todoran Pavel PSD DA
144. Tudose Mihai PSD DA
145. Turc Ioan PNL DA
146. Turcan Raluca PD-L DA
147. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
148. Ungureanu Petre PD-L DA
149. Ursărescu Dorinel PNL DA
150. Vainer Aurel Minoritati DA
151. Varga Attila UDMR DA
152. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
153. Vasile Aurelia PSD DA
154. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
155. Vladu Iulian PD-L DA
156. Vlădoiu Aurel PSD DA
157. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
158. Voinea Florea PSD DA
159. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
160. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 septembrie 2020, 3:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro