Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:14

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 237/2008 privind transparența câștigurilor obținute de angajații plătiți din bani publici
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:201 60 42 15 44 11 13 12 4
- voturi pentru (DA):102 1 39 2 42 10 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):89 59 1 13 - - 11 2 3
- abțineri:8 - 1 - 2 1 1 3 -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC Abținere
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
47. Cocrea Olguța - NU
48. Constantinescu Anca PD-L Abținere
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
60. Dumitriu Mihai PSD NU
61. Ehling Elena PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati NU
67. Florea Damian PC -
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM NU
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
73. Georgescu Filip PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC NU
77. Godja Petru PSD NU
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD NU
80. Hellvig Eduard Raul PNL -
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC NU
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ignat Miron Minoritati Abținere
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
91. Iriza Marius PRM NU
92. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD NU
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD NU
104. Martin Eduard-Stelian PSD NU
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mazăre Alexandru PSD NU
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
112. Mătușa Tudor PRM NU
113. Merce Ilie PRM NU
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micle Ioan Radu PNL DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihalache Sorin Dan PSD NU
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PC NU
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Mitrea Miron Tudor PSD DA
123. Mînzînă Ion PC NU
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Momanu Corneliu PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD NU
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
128. Nassar Rodica PSD NU
129. Năstase Adrian PSD NU
130. Nechita Aurel PSD NU
131. Nica Dan PSD NU
132. Nicolae Alexandri PNL DA
133. Nicolicea Eugen PSD NU
134. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Oltean Ioan PD-L DA
137. Olteanu Bogdan PNL DA
138. Oprea Gabriel PSD NU
139. Ovidenie Costel - NU
140. Pascu Bogdan PC NU
141. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
142. Păun Nicolae Minoritati DA
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD NU
147. Ponta Victor-Viorel PSD NU
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC NU
150. Popescu Corneliu PD-L DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
152. Pupeză Viorel PC NU
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM NU
158. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
159. Rusu Valentin PD-L DA
160. Sanda Victor PSD NU
161. Sandu Gabriel PD-L DA
162. Sasu Ion PRM NU
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Sârbu Marian PSD NU
165. Scutaru Adrian George PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
169. Stănescu Cristian PRM NU
170. Stoica Ion PD-L DA
171. Străchinaru Petre PD-L DA
172. Strungă Emil PNL DA
173. Szekely Levente Csaba UDMR DA
174. Șandru Marcela Lavinia - NU
175. Știrbeț Cornel PD-L DA
176. Tămagă Constantin PSD NU
177. Tănăsescu Tudor PSD NU
178. Timiș Ioan PNL DA
179. Todoran Pavel PSD NU
180. Toma Horia-Victor PNL DA
181. Tudor Constantin PD-L DA
182. Tudose Mihai PSD NU
183. Turc Ioan PNL DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș PNL DA
186. Ungureanu Petre PD-L DA
187. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
188. Ursărescu Dorinel PNL DA
189. Vainer Aurel Minoritati DA
190. Varga Attila UDMR DA
191. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
192. Vasile Aurelia PSD NU
193. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
194. Vladu Iulian PD-L DA
195. Vlădoiu Aurel PSD NU
196. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
197. Voinea Florea PSD NU
198. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
199. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
200. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 7:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro