Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:12

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-15
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 125/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.540/2002 privind casele de ajutor reciproc ale pensionarilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 57 40 13 46 13 13 12 3
- voturi pentru (DA):123 3 40 10 45 13 2 9 1
- voturi împotrivă (NU):69 54 - 2 - - 11 - 2
- abțineri:4 - - 1 - - - 3 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Ehling Elena PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC NU
77. Godja Petru PSD NU
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD NU
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC NU
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ignat Miron Minoritati Abținere
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PD-L -
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
97. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
98. Lificiu Petru PD-L DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Marin Constantin PSD NU
105. Martin Eduard-Stelian PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Mazăre Alexandru PSD NU
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD NU
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PC NU
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Mitrea Miron Tudor PSD DA
121. Mînzînă Ion PC NU
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD NU
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
126. Nassar Rodica PSD NU
127. Năstase Adrian PSD NU
128. Nechita Aurel PSD NU
129. Nica Dan PSD NU
130. Nicolae Alexandri PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD NU
132. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
133. Nosa Iuliu PSD NU
134. Oancea Viorel PD-L DA
135. Oltean Ioan PD-L DA
136. Olteanu Bogdan PNL DA
137. Ovidenie Costel - NU
138. Pascu Bogdan PC NU
139. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
140. Păun Nicolae Minoritati DA
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
143. Plăiașu Gabriel PNL DA
144. Podgorean Radu PSD NU
145. Ponta Victor-Viorel PSD NU
146. Popa Cornel PNL DA
147. Popa Daniela PC NU
148. Popescu Corneliu PD-L DA
149. Pupeză Viorel PC NU
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Rădulescu Cristian PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
155. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
156. Rusu Valentin PD-L DA
157. Sanda Victor PSD NU
158. Sandu Gabriel PD-L DA
159. Sasu Ion PRM DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD NU
162. Scutaru Adrian George PNL DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
166. Stănescu Cristian PRM NU
167. Stoica Ion PD-L DA
168. Străchinaru Petre PD-L DA
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Știrbeț Cornel PD-L DA
172. Tămagă Constantin PSD NU
173. Tănăsescu Tudor PSD NU
174. Tărniceru Petru PSD NU
175. Timiș Ioan PNL DA
176. Todoran Pavel PSD NU
177. Toma Horia-Victor PNL DA
178. Tudor Constantin PD-L DA
179. Tudose Mihai PSD NU
180. Turc Ioan PNL DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Petre PD-L DA
184. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
189. Vasile Aurelia PSD NU
190. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
191. Vladu Iulian PD-L DA
192. Vlădoiu Aurel PSD NU
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
194. Voinea Florea PSD NU
195. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro