Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 162/2008 pentru completarea Legii nr. 448/2006 privind protecția și promovarea persoanelor cu handicap
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 57 44 12 45 13 11 11 3
- voturi pentru (DA):183 52 44 11 41 13 11 8 3
- voturi împotrivă (NU):5 4 - - - - - 1 -
- abțineri:8 1 - 1 4 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PD-L Abținere
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Constantinescu Anca PD-L Abținere
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Renică PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Ehling Elena PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC DA
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ignat Miron Minoritati Abținere
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
97. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
98. Lificiu Petru PD-L DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Martin Eduard-Stelian PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micle Ioan Radu PNL DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PC DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Mitrea Miron Tudor PSD DA
121. Mînzînă Ion PC DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Momanu Corneliu PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolae Alexandri PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Olteanu Bogdan PNL DA
136. Oprea Gabriel PSD DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Pardău Dumitru PD-L DA
139. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
140. Păun Nicolae Minoritati NU
141. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
142. Plăiașu Gabriel PNL DA
143. Podgorean Radu PSD DA
144. Ponta Victor-Viorel PSD DA
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popescu Corneliu PD-L DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
149. Pupeză Viorel PC DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Rădulescu Cristian PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Rusu Valentin PD-L DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu Gabriel PD-L DA
159. Sasu Ion PRM DA
160. Săpunaru Nini PNL DA
161. Sârb Gheorghe PD-L DA
162. Sârbu Marian PSD DA
163. Scutaru Adrian George PNL DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Sóki Béla UDMR DA
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
167. Stănescu Cristian PRM DA
168. Stoica Ion PD-L DA
169. Străchinaru Petre PD-L DA
170. Strungă Emil PNL DA
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PD-L DA
173. Tămagă Constantin PSD DA
174. Tănăsescu Tudor PSD DA
175. Tărniceru Petru PSD DA
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Todoran Pavel PSD DA
178. Toma Horia-Victor PNL DA
179. Tudor Constantin PD-L DA
180. Turc Ioan PNL DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Petre PD-L DA
184. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 4:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro