Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-4
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 586/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr. 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 60 40 12 45 13 10 12 5
- voturi pentru (DA):193 59 40 10 45 13 10 11 5
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1 -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Ehling Elena PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD DA
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC DA
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Mînzînă Ion PC DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mohora Tudor PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nica Dan PSD DA
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oltean Ioan PD-L DA
133. Olteanu Bogdan PNL DA
134. Oprea Gabriel PSD DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Pardău Dumitru PD-L DA
137. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
138. Păun Nicolae Minoritati NU
139. Petrea Constantin PD-L DA
140. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
141. Plăiașu Gabriel PNL DA
142. Podgorean Radu PSD DA
143. Ponta Victor-Viorel PSD DA
144. Popa Cornel PNL DA
145. Popa Daniela PC DA
146. Popescu Corneliu PD-L DA
147. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
148. Pupeză Viorel PC DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Rădulescu Cristian PD-L DA
151. Rogin Marius PD-L DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM DA
154. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
155. Rusu Valentin PD-L DA
156. Sanda Victor PSD DA
157. Sandu Gabriel PD-L DA
158. Sasu Ion PRM DA
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD DA
162. Scutaru Adrian George PNL DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
166. Stănescu Cristian PRM Abținere
167. Stoica Ion PD-L DA
168. Străchinaru Petre PD-L DA
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Șandru Marcela Lavinia - DA
172. Știrbeț Cornel PD-L DA
173. Tămagă Constantin PSD DA
174. Tănăsescu Tudor PSD DA
175. Tărniceru Petru PSD DA
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Todoran Pavel PSD DA
178. Toma Horia-Victor PNL DA
179. Tudor Constantin PD-L DA
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Turc Ioan PNL DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PD-L DA
185. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
186. Ursărescu Dorinel PNL DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
192. Vladu Iulian PD-L DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 12:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro