Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 837/2007 pentru modificarea art.3 alin. (1) din Legea nr. 61/1993 privind alocația de stat pentru copii, republicată
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:188 58 40 10 43 12 9 12 4
- voturi pentru (DA):115 4 38 6 41 12 2 11 1
- voturi împotrivă (NU):69 54 1 4 1 - 7 - 2
- abțineri:3 - 1 - - - - 1 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Avram Dumitru PRM NU
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD NU
24. Buciu Angela PRM NU
25. Buda Ioan PSD NU
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Bușoi Diana Maria PD-L DA
28. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD NU
36. Chiper Gheorghe PSD NU
37. Chiș Filonaș PSD NU
38. Cindrea Ioan PSD NU
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L NU
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PSD NU
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
56. Dumitrescu Zamfir - NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Ehling Elena PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM NU
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Godja Petru PSD NU
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD NU
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel PC NU
79. Hoinaru Marian PD-L DA
80. Iancu Iulian PSD NU
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Ignat Miron Minoritati Abținere
84. Ilie Cristian PD-L DA
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iustian Mircea Teodor PD-L -
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lificiu Petru PD-L DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD NU
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mazăre Alexandru PSD NU
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Micle Ioan Radu PNL Abținere
107. Micula Cătălin PNL DA
108. Mihalache Sorin Dan PSD NU
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PC NU
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mitrea Miron Tudor PSD DA
113. Mînzînă Ion PC NU
114. Mocanu Alexandru PD-L DA
115. Mohora Tudor PSD NU
116. Momanu Corneliu PD-L DA
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Năstase Adrian PSD NU
121. Nechita Aurel PSD NU
122. Nica Dan PSD NU
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD NU
125. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
126. Oltean Ioan PD-L DA
127. Olteanu Bogdan PNL DA
128. Ovidenie Costel - NU
129. Pardău Dumitru PD-L DA
130. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
131. Păun Nicolae Minoritati DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD NU
136. Ponta Victor-Viorel PSD NU
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC NU
139. Popescu Corneliu PD-L DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
141. Pupeză Viorel PC NU
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Rogin Marius PD-L DA
145. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
146. Rus Ioan Aurel PRM NU
147. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
148. Rusu Valentin PD-L DA
149. Sanda Victor PSD NU
150. Sasu Ion PRM DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Sârbu Marian PSD NU
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
158. Stănescu Cristian PRM DA
159. Stoica Ion PD-L DA
160. Străchinaru Petre PD-L DA
161. Strungă Emil PNL DA
162. Szekely Levente Csaba UDMR DA
163. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
164. Știrbeț Cornel PD-L DA
165. Tămagă Constantin PSD NU
166. Tănăsescu Tudor PSD NU
167. Tărniceru Petru PSD NU
168. Timiș Ioan PNL DA
169. Todoran Pavel PSD NU
170. Tudor Constantin PD-L DA
171. Tudose Mihai PSD NU
172. Turc Ioan PNL DA
173. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
174. Ujeniuc Dragoș PNL DA
175. Ungureanu Petre PD-L DA
176. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
177. Ursărescu Dorinel PNL DA
178. Vainer Aurel Minoritati DA
179. Varga Attila UDMR DA
180. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
181. Vasile Aurelia PSD NU
182. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
183. Vladu Iulian PD-L DA
184. Vlădoiu Aurel PSD NU
185. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
186. Voinea Florea PSD NU
187. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 13:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro