Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
PL 496/2008 privind protejarea exploatațiilor agricole
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 59 26 13 40 14 7 13 6
- voturi pentru (DA):175 56 26 13 40 14 7 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 3 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Burnei Ion PSD DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Cristea Ioan PNL DA
40. Diaconescu Marin PRM DA
41. Diaconescu Renică PSD DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
45. Dumitrescu Liana Minoritati DA
46. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
47. Dumitriu Mihai PSD DA
48. Dumitru Ion PSD -
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PNL DA
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Florea Damian PC DA
54. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
55. Fuia Stelian PD-L DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Gerea Andrei Dominic PNL DA
62. Gușă Cozmin Horea - DA
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
64. Hellvig Eduard Raul PNL DA
65. Hoinaru Marian PD-L DA
66. Iancu Iulian PSD DA
67. Ifrim Mircea PRM DA
68. Igaș Traian Constantin PD-L DA
69. Ignat Miron Minoritati DA
70. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
71. Ionescu Daniel PD-L DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
74. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
81. Lificiu Petru PD-L DA
82. Liga Dănuț PD-L DA
83. Longher Ghervazen Minoritati DA
84. Magheru Paul PRM DA
85. Manolescu Oana Minoritati DA
86. Manta Pantelimon PNL DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Mazăre Alexandru PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Merce Ilie PRM DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
95. Mihalache Sorin Dan PSD DA
96. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
97. Mircea Costache PC DA
98. Mitrea Manuela PSD DA
99. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
100. Mocanu Alexandru PD-L DA
101. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
102. Moisoiu Adrian PRM DA
103. Moldovan Emil Radu PSD DA
104. Momanu Corneliu PD-L DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD -
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Năstase Adrian PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nedelcu Gabriela PSD DA
111. Nica Dan PSD DA
112. Nicolae Alexandri PNL DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistoran Dorin-Liviu - DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Oancea Viorel PD-L DA
117. Oltean Ioan PD-L DA
118. Ovidenie Costel - DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
120. Petrea Constantin PD-L DA
121. Plăiașu Gabriel PNL DA
122. Podgorean Radu PSD DA
123. Pop Claudiu Adrian PSD DA
124. Popa Nicolae PNL DA
125. Popescu Corneliu PD-L DA
126. Preda Cezar-Florin PD-L DA
127. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
128. Pupeză Viorel PC DA
129. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
130. Pușcaș Vasile PSD DA
131. Pușcă Mircea Valer PNL DA
132. Radan Mihai Minoritati DA
133. Rădulescu Cristian PD-L DA
134. Rogin Marius PD-L DA
135. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
136. Rus Ioan Aurel PRM DA
137. Rusu Liviu Alin PSD DA
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Rusu Valentin PD-L DA
140. Sandu Gabriel PD-L DA
141. Sasu Ion PRM DA
142. Săniuță Marian-Florian PSD DA
143. Sârb Gheorghe PD-L DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Sirețeanu Mihail PSD DA
146. Sóki Béla UDMR DA
147. Soporan Vasile Filip PSD DA
148. Stan Ioan PSD DA
149. Stativă Irinel Ioan PSD DA
150. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
151. Stănescu Cristian PRM DA
152. Stoica Ion PD-L DA
153. Străchinaru Petre PD-L DA
154. Strungă Emil PNL DA
155. Szekely Levente Csaba UDMR DA
156. Știucă Alecsandru PSD DA
157. Tabără Valeriu PD-L DA
158. Tămagă Constantin PSD DA
159. Tănăsescu Tudor PSD DA
160. Timar Liviu PSD DA
161. Toma Florentina Marilena PSD DA
162. Toma Horia-Victor PNL DA
163. Turc Ioan PNL DA
164. Țundrea Ioan PC DA
165. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
166. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
167. Vainer Aurel Minoritati DA
168. Varga Attila UDMR DA
169. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
170. Vasile Aurelia PSD DA
171. Vladu Iulian PD-L DA
172. Voicu Cătălin PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
174. Voinea Florea PSD -
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
176. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
177. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 14:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro