Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
PL 179/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei electrice din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 68 28 14 41 14 10 15 8
- voturi pentru (DA):193 68 28 14 41 9 10 15 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 - - - - 5 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin PRM DA
47. Diaconescu Renică PSD DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PC DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC DA
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR Abținere
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
93. Lakatos Petru UDMR DA
94. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marin Constantin PSD DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Meir Nati - DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PC DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
117. Mocanu Alexandru PD-L DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nedelcu Gabriela PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicolae Alexandri PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu - DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L DA
144. Preda Cezar-Florin PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
146. Pupeză Viorel PC DA
147. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
148. Pușcaș Vasile PSD DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Rădulescu Cristian PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Liviu Alin PSD DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Rusu Valentin PD-L DA
158. Sandu Gabriel PD-L DA
159. Sasu Ion PRM DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Sirețeanu Mihail PSD DA
163. Sóki Béla UDMR Abținere
164. Soporan Vasile Filip PSD DA
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stan Ion PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stănescu Cristian PRM DA
170. Stoica Ion PD-L DA
171. Străchinaru Petre PD-L DA
172. Strungă Emil PNL DA
173. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
174. Șandru Marcela Lavinia - DA
175. Știucă Alecsandru PSD DA
176. Tabără Valeriu PD-L DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Tănăsescu Tudor PSD DA
179. Timar Liviu PSD DA
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Toma Horia-Victor PNL DA
182. Turc Ioan PNL DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș PNL DA
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Varga Attila UDMR Abținere
189. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vladu Iulian PD-L DA
192. Voicu Cătălin PSD DA
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
197. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro