Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
PL 679/2007 privind înființarea Universității Creștine Partium din municipiul Oradea, județul Bihor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 79 30 14 47 18 5 12 8
- voturi pentru (DA):185 69 30 3 42 18 5 11 7
- voturi împotrivă (NU):15 3 - 10 2 - - - -
- abțineri:10 6 - 1 2 - - 1 -
- nu au votat:3 1 - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almășan Liviu PD-L DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Becșenescu Dumitru - DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM NU
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
38. Burnei Ion PSD DA
39. Bușoi Diana Maria PD-L DA
40. Butnaru Vasile PSD DA
41. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
42. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
43. Canacheu Costică PD-L DA
44. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
45. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
51. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Constantinescu Anca PD-L Abținere
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Ehling Elena PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PNL DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD Abținere
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Grigore Dan PC DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PD-L DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Iriza Marius PRM NU
97. Iustian Mircea Teodor PD-L -
98. Jipa Florina Ruxandra PSD Abținere
99. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
107. Liga Dănuț PD-L DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM NU
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mătușa Tudor PRM NU
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micle Ioan Radu PNL DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD Abținere
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM NU
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD Abținere
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu - DA
144. Oancea Viorel PD-L DA
145. Oprea Gabriel PSD DA
146. Ovidenie Costel - DA
147. Pavelescu Aurelian - -
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD NU
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC DA
155. Popa Nicolae PNL DA
156. Popescu Corneliu PD-L DA
157. Preda Cezar-Florin PD-L DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
159. Pupeză Viorel PC DA
160. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM NU
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Săniuță Marian-Florian PSD -
172. Săpunaru Nini PNL DA
173. Sârb Gheorghe PD-L DA
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Soporan Vasile Filip PSD DA
178. Stan Ioan PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
182. Stoica Ion PD-L DA
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Șandru Marcela Lavinia - DA
185. Știrbeț Cornel PD-L DA
186. Știucă Alecsandru PSD DA
187. Tabără Valeriu PD-L Abținere
188. Tămagă Constantin PSD DA
189. Tănăsescu Tudor PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toró Tiberiu UDMR DA
194. Tudor Marcu PRM NU
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turc Ioan PNL DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș PNL DA
200. Ungureanu Petre PD-L DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Vainer Aurel Minoritati DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vladu Iulian PD-L DA
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 august 2020, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro