Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:45 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:45

Subiect vot: Vot final
PL 465/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.88/2008 pentru modificarea art.55 alin.(8) din Legea nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 79 30 14 44 16 5 14 8
- voturi pentru (DA):209 79 30 14 43 16 5 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Anca PD-L Abținere
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Grigore Dan PC DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hrebenciuc Viorel PSD DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilie Cristian PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
93. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Liga Dănuț PD-L DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micle Ioan Radu PNL DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihalache Sorin Dan PSD DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Mitrea Manuela PSD DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
140. Nistoran Dorin-Liviu - DA
141. Oancea Viorel PD-L DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Pavelescu Aurelian - DA
144. Păun Nicolae Minoritati DA
145. Petrea Constantin PD-L DA
146. Plăiașu Gabriel PNL DA
147. Podgorean Radu PSD DA
148. Ponta Victor-Viorel PSD DA
149. Popa Cornel PNL DA
150. Popa Daniela PC DA
151. Popeangă Petre PRM DA
152. Popescu Corneliu PD-L DA
153. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
154. Pupeză Viorel PC DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Rogin Marius PD-L DA
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Liviu Alin PSD DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Rusu Valentin PD-L DA
165. Sanda Victor PSD DA
166. Săniuță Marian-Florian PSD DA
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Sârb Gheorghe PD-L DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sóki Béla UDMR DA
172. Soporan Vasile Filip PSD DA
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stoica Ion PD-L DA
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Șandru Marcela Lavinia - DA
181. Știrbeț Cornel PD-L DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tabără Valeriu PD-L DA
184. Tămagă Constantin PSD DA
185. Tănăsescu Tudor PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toró Tiberiu UDMR DA
190. Tudor Marcu PRM DA
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Turc Ioan PNL DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș PNL DA
196. Ungureanu Petre PD-L DA
197. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
198. Vainer Aurel Minoritati DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
201. Vasile Aurelia PSD DA
202. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
203. Vladu Iulian PD-L DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
207. Voinea Florea PSD DA
208. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
209. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 august 2020, 13:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro