Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:44

Subiect vot: Vot final
PL 80/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 125/2007 pentru modificarea și completarea art.13 din Legea notarilor publici și a activității notariale nr.36/1995
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 80 30 15 46 15 5 14 8
- voturi pentru (DA):163 77 30 15 3 14 5 13 6
- voturi împotrivă (NU):44 - - - 42 - - - 2
- abțineri:4 2 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L -
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L NU
38. Butnaru Vasile PSD DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Canacheu Costică PD-L NU
42. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
51. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Constantinescu Anca PD-L NU
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD Abținere
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PNL DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L NU
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD -
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - NU
80. Grigore Dan PC DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L NU
89. Ignat Miron Minoritati Abținere
90. Ilie Cristian PD-L NU
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
92. Ionescu Daniel PD-L NU
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
95. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
96. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L NU
103. Liga Dănuț PD-L NU
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manda Iulian Claudiu PSD DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micle Ioan Radu PNL DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihalache Sorin Dan PSD DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mocanu Alexandru PD-L NU
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu - DA
145. Oancea Viorel PD-L NU
146. Ovidenie Costel - DA
147. Pavelescu Aurelian - DA
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Petrea Constantin PD-L NU
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC DA
155. Popa Nicolae PNL DA
156. Popeangă Petre PRM DA
157. Popescu Corneliu PD-L NU
158. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
159. Pupeză Viorel PC DA
160. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L NU
164. Rogin Marius PD-L NU
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L NU
170. Sanda Victor PSD DA
171. Săniuță Marian-Florian PSD DA
172. Săpunaru Nini PNL DA
173. Sârb Gheorghe PD-L NU
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Soporan Vasile Filip PSD DA
178. Stan Ioan PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
182. Stoica Ion PD-L NU
183. Străchinaru Petre PD-L NU
184. Șandru Marcela Lavinia - DA
185. Știrbeț Cornel PD-L DA
186. Știucă Alecsandru PSD DA
187. Tabără Valeriu PD-L NU
188. Tămagă Constantin PSD DA
189. Tănăsescu Tudor PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toró Tiberiu UDMR Abținere
194. Tudor Marcu PRM DA
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turc Ioan PNL DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș PNL DA
200. Ungureanu Petre PD-L NU
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Vainer Aurel Minoritati DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vladu Iulian PD-L NU
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 5 august 2020, 13:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro