Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:43 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:43

Subiect vot: Vot final
PL 120/2008 privind taxarea și încasarea taxelor pentru servicii consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 80 30 16 45 16 5 14 9
- voturi pentru (DA):208 78 29 15 44 16 5 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:4 1 - 1 - - - 1 1
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L -
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL -
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
37. Burnei Ion PSD DA
38. Bușoi Diana Maria PD-L DA
39. Butnaru Vasile PSD DA
40. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Ehling Elena PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PNL DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Grigore Dan PC DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hrebenciuc Viorel PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati Abținere
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iriza Marius PRM Abținere
97. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micle Ioan Radu PNL DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
133. Momanu Corneliu PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu - DA
146. Oancea Viorel PD-L DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pavelescu Aurelian - DA
149. Păun Nicolae Minoritati DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Plăiașu Gabriel PNL DA
152. Podgorean Radu PSD DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD DA
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popeangă Petre PRM DA
158. Popescu Corneliu PD-L DA
159. Preda Cezar-Florin PD-L DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
161. Pupeză Viorel PC DA
162. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
163. Pușcă Mircea Valer PNL DA
164. Radan Mihai Minoritati DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Liviu Alin PSD DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Rusu Valentin PD-L DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Săpunaru Nini PNL DA
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Scutaru Adrian George PNL DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD DA
180. Stan Ioan PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
184. Stoica Ion PD-L DA
185. Străchinaru Petre PD-L DA
186. Strungă Emil PNL DA
187. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
188. Știrbeț Cornel PD-L DA
189. Tabără Valeriu PD-L DA
190. Tămagă Constantin PSD DA
191. Tănăsescu Tudor PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toró Tiberiu UDMR DA
196. Tudor Marcu PRM DA
197. Tudose Mihai PSD DA
198. Turc Ioan PNL DA
199. Țundrea Ioan PC DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ujeniuc Dragoș PNL DA
202. Ungureanu Petre PD-L DA
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
207. Vasile Aurelia PSD DA
208. Vladu Iulian PD-L DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 5 august 2020, 14:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro