Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
PL 564/2007 privind înființarea Institutului Teologic Penticostal din municipiul București
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 77 31 15 47 16 5 14 8
- voturi pentru (DA):185 62 31 11 45 16 4 11 5
- voturi împotrivă (NU):15 9 - 4 1 - - 1 -
- abțineri:11 5 - - - - 1 2 3
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almășan Liviu PD-L DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Becșenescu Dumitru - DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
39. Burnei Ion PSD DA
40. Bușoi Diana Maria PD-L DA
41. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L -
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Constantinescu Anca PD-L NU
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Cristea Ioan PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD Abținere
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Grigore Dan PC DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
83. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati NU
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Iriza Marius PRM NU
96. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
97. Jipa Florina Ruxandra PSD NU
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Manolescu Oana Minoritati Abținere
109. Marin Constantin PSD NU
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD -
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micle Ioan Radu PNL DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD Abținere
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu - DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PD-L DA
147. Ovidenie Costel - Abținere
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC Abținere
155. Popa Nicolae PNL DA
156. Popeangă Petre PRM DA
157. Popescu Corneliu PD-L DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
159. Pupeză Viorel PC DA
160. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM NU
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
172. Săpunaru Nini PNL DA
173. Sârb Gheorghe PD-L DA
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Soporan Vasile Filip PSD DA
178. Stan Ioan PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
181. Stoica Ion PD-L DA
182. Străchinaru Petre PD-L DA
183. Strungă Emil PNL DA
184. Șandru Marcela Lavinia - DA
185. Știrbeț Cornel PD-L DA
186. Știucă Alecsandru PSD DA
187. Tabără Valeriu PD-L DA
188. Tămagă Constantin PSD NU
189. Tănăsescu Tudor PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toró Tiberiu UDMR DA
194. Tudor Marcu PRM NU
195. Tudose Mihai PSD NU
196. Turc Ioan PNL DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș PNL DA
200. Ungureanu Petre PD-L DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Vainer Aurel Minoritati DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vladu Iulian PD-L DA
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 5 august 2020, 14:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro