Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
PL 180/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, cu modificările și completările ulterioare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 61 39 12 57 14 11 13 8
- voturi pentru (DA):173 61 4 12 57 10 11 11 7
- voturi împotrivă (NU):35 - 31 - - 1 - 2 1
- abțineri:7 - 4 - - 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL Abținere
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PD-L DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL NU
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PD-L DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Cristea Ioan PNL NU
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PSD DA
58. Dobre Traian PNL NU
59. Dragomir Gheorghe PNL NU
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Ehling Elena PSD DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL NU
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
74. Fuia Stelian PD-L DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Grigore Dan PC DA
83. Grosaru Mircea Minoritati NU
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hogea Vlad Gabriel PC DA
89. Hoinaru Marian PD-L DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR Abținere
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
100. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Magheru Paul PRM DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Marian Dan Mihai PNL NU
107. Marin Constantin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
112. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
113. Merce Ilie PRM DA
114. Micle Ioan Radu PNL DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
117. Mircea Costache PC DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
122. Mînzînă Ion PC DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu PD-L DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicolae Alexandri PNL NU
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nistoran Dorin-Liviu - DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PD-L DA
141. Oltean Ioan PD-L DA
142. Olteanu Bogdan PNL NU
143. Ovidenie Costel - DA
144. Pardău Dumitru PD-L DA
145. Pavelescu Aurelian - NU
146. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
147. Păun Nicolae Minoritati NU
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL NU
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Cornel PNL NU
154. Popa Nicolae PNL Abținere
155. Popescu Corneliu PD-L DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
158. Pupeză Viorel PC DA
159. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
160. Pușcaș Vasile PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL NU
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sandu Gabriel PD-L DA
171. Sandu-Capră Mihai PNL NU
172. Sasu Ion PSD DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Săpunaru Nini PNL NU
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Sârbu Marian PSD DA
177. Scutaru Adrian George PNL NU
178. Seres Dénes UDMR NU
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Soporan Vasile Filip PSD DA
181. Stan Ioan PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
184. Stănescu Cristian PRM DA
185. Stoica Ion PD-L DA
186. Străchinaru Petre PD-L DA
187. Strungă Emil PNL Abținere
188. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
189. Șandru Marcela Lavinia - DA
190. Știrbeț Cornel PD-L DA
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
193. Tănăsescu Tudor PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Todoran Pavel PSD DA
196. Toma Florentina Marilena PSD DA
197. Toma Horia-Victor PNL Abținere
198. Turc Ioan PNL NU
199. Turcan Raluca PD-L DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
201. Ujeniuc Dragoș PNL NU
202. Ungureanu Petre PD-L DA
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
205. Ursărescu Dorinel PNL NU
206. Vainer Aurel Minoritati DA
207. Varga Attila UDMR Abținere
208. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
209. Vasile Aurelia PSD DA
210. Vladu Iulian PD-L DA
211. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 17:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro