Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 382/2007 privind organizarea, funcționarea și finanțarea Academiei de Științe Agricole și Silvice " Gheorghe Ionescu-Șișești"
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 64 42 12 54 15 11 13 9
- voturi pentru (DA):212 61 42 11 52 14 11 12 9
- voturi împotrivă (NU):4 1 - 1 - 1 - 1 -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L -
36. Butnaru Vasile PSD DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Călian Petru PD-L DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu PC DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PD-L DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Constantinescu Viorel PD-L DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
56. Cristea Ioan PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dragomir Dumitru - DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Ehling Elena PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Faina Constantin PC DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati NU
75. Florea Damian PC DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Fuia Stelian PD-L DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Grigore Dan PC DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gușă Cozmin Horea - DA
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hellvig Eduard Raul PNL DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hogea Vlad Gabriel PC DA
94. Hoinaru Marian PD-L DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ilie Cristian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PD-L DA
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
120. Merce Ilie PRM DA
121. Micle Ioan Radu PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PC DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PC DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PD-L DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
137. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD NU
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicolae Alexandri PNL DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu - DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PD-L DA
147. Oltean Ioan PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Oprea Gabriel PSD DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Pardău Dumitru PD-L DA
152. Pavelescu Aurelian - DA
153. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
157. Plăiașu Gabriel PNL DA
158. Podgorean Radu PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Popa Cornel PNL DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popescu Corneliu PD-L -
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
165. Pupeză Viorel PC DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD Abținere
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Radan Mihai Minoritati DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rogin Marius PD-L DA
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
173. Rusu Liviu Alin PSD DA
174. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
175. Rusu Valentin PD-L DA
176. Sandu Gabriel PD-L DA
177. Sandu-Capră Mihai PNL DA
178. Sasu Ion PSD DA
179. Săniuță Marian-Florian PSD DA
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Sârb Gheorghe PD-L DA
182. Sârbu Marian PSD DA
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stan Ioan PSD DA
188. Stan Ion PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
192. Stănescu Cristian PRM DA
193. Stoica Ion PD-L DA
194. Străchinaru Petre PD-L DA
195. Strungă Emil PNL DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Șandru Marcela Lavinia - DA
198. Știrbeț Cornel PD-L DA
199. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
200. Tănăsescu Tudor PSD DA
201. Timar Liviu PSD DA
202. Todoran Pavel PSD DA
203. Toma Florentina Marilena PSD DA
204. Toma Horia-Victor PNL DA
205. Turc Ioan PNL DA
206. Turcan Raluca PD-L DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș PNL DA
209. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
210. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Vainer Aurel Minoritati DA
213. Varga Attila UDMR DA
214. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
215. Vasile Aurelia PSD DA
216. Vladu Iulian PD-L DA
217. Voinea Florea PSD DA
218. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 23:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro