Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
PL 666/2007 privind organizarea și funcționarea Academiei de Științe Agricole și Silvice "Gheorghe Ionescu -Șișești" și a sistemului de cercetare-dezvoltare din domeniile agriculturii, silviculturii și industriei alimentare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:226 67 42 11 58 16 9 14 9
- voturi pentru (DA):220 67 42 9 57 15 8 13 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - 1 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andreica Romică PD-L DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PD-L DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Constantinescu Viorel PD-L DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Diaconescu Renică PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dragomir Dumitru - DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Ehling Elena PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
76. Florea Damian PC -
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Fuia Stelian PD-L DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
83. Georgescu Filip PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - DA
87. Grigore Dan PC DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hanganu Romeo Octavian - DA
93. Hellvig Eduard Raul PNL DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Hoinaru Marian PD-L DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ilie Cristian PD-L DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PD-L DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
104. Iriza Marius PRM DA
105. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
106. Kerekes Károly UDMR -
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
111. Lificiu Petru PD-L DA
112. Liga Dănuț PD-L DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM DA
116. Manolescu Oana Minoritati DA
117. Marian Dan Mihai PNL DA
118. Marin Constantin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
125. Meir Nati - DA
126. Micle Ioan Radu PNL DA
127. Mihalache Sorin Dan PSD DA
128. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
129. Mircea Costache PC DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PD-L DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicolae Alexandri PNL DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu - DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Oprea Gabriel PSD DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Pardău Dumitru PD-L DA
157. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
161. Plăiașu Gabriel PNL DA
162. Podgorean Radu PSD DA
163. Ponta Victor-Viorel PSD DA
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Nicolae PNL DA
166. Popescu Corneliu PD-L DA
167. Popescu Ionica Constanța PC DA
168. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
169. Pupeză Viorel PC DA
170. Pușcaș Vasile PSD DA
171. Pușcă Mircea Valer PNL DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Rădulescu Cristian PD-L DA
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
177. Rusu Liviu Alin PSD DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rusu Valentin PD-L DA
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu Gabriel PD-L DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Sârb Gheorghe PD-L DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
196. Stănescu Cristian PRM DA
197. Stoica Ion PD-L DA
198. Străchinaru Petre PD-L DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Szekely Levente Csaba UDMR DA
201. Știrbeț Cornel PD-L DA
202. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
203. Tănăsescu Tudor PSD DA
204. Timar Liviu PSD DA
205. Toma Florentina Marilena PSD DA
206. Toma Horia-Victor PNL DA
207. Toró Tiberiu UDMR DA
208. Tudor Constantin PD-L DA
209. Turc Ioan PNL DA
210. Turcan Raluca PD-L DA
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
212. Ujeniuc Dragoș PNL DA
213. Ungureanu Petre PD-L DA
214. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
215. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
216. Ursărescu Dorinel PNL DA
217. Vainer Aurel Minoritati DA
218. Varga Attila UDMR DA
219. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
220. Vasile Aurelia PSD DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Vladu Iulian PD-L -
223. Voinea Florea PSD DA
224. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
225. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 mai 2020, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro