Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 433/2008 pentru ratificarea Protocolului, semnat la Skopje, la 27 februarie 2008, pentru amendarea Acordului dintre Guvernul Român și Guvernul Macedonean privind promovarea și protejarea reciprocă a investițiilor, semnat la 12 iunie 2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 69 41 14 58 15 9 14 10
- voturi pentru (DA):212 56 40 13 58 15 9 12 9
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:9 6 1 - - - - 2 -
- nu au votat:8 6 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL Abținere
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andreica Romică PD-L DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Burnei Ion PSD -
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Butnaru Vasile PSD DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PD-L DA
55. Constantinescu Anca PD-L DA
56. Constantinescu Viorel PD-L DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
58. Cristea Ioan PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Diaconescu Marin PRM DA
61. Diaconescu Renică PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dragomir Dumitru - DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD -
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD -
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Ehling Elena PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
77. Florea Damian PC DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Fuia Stelian PD-L DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Grigore Dan PC DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gubandru Aurel PSD DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Hanganu Romeo Octavian - DA
94. Hellvig Eduard Raul PNL DA
95. Hoban Ioan PNL DA
96. Hoinaru Marian PD-L DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Igaș Traian Constantin PD-L DA
100. Ilie Cristian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PD-L DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
104. Iriza Marius PRM DA
105. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
111. Lificiu Petru PD-L DA
112. Liga Dănuț PD-L DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM DA
116. Manda Iulian Claudiu PSD DA
117. Manolescu Oana Minoritati DA
118. Marian Dan Mihai PNL DA
119. Marin Constantin PSD Abținere
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Micle Ioan Radu PNL DA
129. Mihalache Sorin Dan PSD DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PC DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mohora Tudor PSD DA
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PD-L DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD -
145. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicolae Alexandri PNL DA
150. Nicolicea Eugen PSD -
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu - DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pardău Dumitru PD-L DA
159. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
163. Plăiașu Gabriel PNL DA
164. Podgorean Radu PSD -
165. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PNL DA
168. Popescu Corneliu PD-L DA
169. Popescu Ionica Constanța PC DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
171. Pupeză Viorel PC DA
172. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Radan Mihai Minoritati DA
176. Rădulescu Cristian PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM DA
180. Rusu Liviu Alin PSD DA
181. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
182. Rusu Valentin PD-L DA
183. Sanda Victor PSD Abținere
184. Sandu Gabriel PD-L DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD DA
188. Sârb Gheorghe PD-L DA
189. Sârbu Marian PSD DA
190. Scutaru Adrian George PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sóki Béla UDMR DA
193. Soporan Vasile Filip PSD DA
194. Stan Ion PSD DA
195. Stanciu Anghel PSD NU
196. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
197. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
198. Stănescu Cristian PRM -
199. Stoica Ion PD-L DA
200. Străchinaru Petre PD-L DA
201. Strungă Emil PNL DA
202. Szekely Levente Csaba UDMR DA
203. Șandru Marcela Lavinia - -
204. Știrbeț Cornel PD-L DA
205. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
206. Tănăsescu Tudor PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Florentina Marilena PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PD-L DA
213. Turc Ioan PNL DA
214. Turcan Raluca PD-L DA
215. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Petre PD-L DA
218. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
219. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vladu Iulian PD-L DA
226. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
227. Voinea Florea PSD DA
228. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
229. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 mai 2020, 22:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro