Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 375/2008 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2008 pentru abrogarea art.3² din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.67/2006 privind gestionarea fondurilor nerambursabile destinate finanțării politicii agricole comune alocate de la Comunitatea Europeană, precum și a fondurilor de cofinanțare și prefinanțare alocate de la bugetul de stat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:225 68 41 14 55 15 9 13 10
- voturi pentru (DA):219 66 41 13 54 15 8 13 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1
- nu au votat:4 2 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andreica Romică PD-L DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L -
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PD-L DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PD-L DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Constantinescu Viorel PD-L DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
56. Cristea Ioan PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dragomir Dumitru - DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Fuia Stelian PD-L DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Grigore Dan PC DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
90. Hellvig Eduard Raul PNL DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hoinaru Marian PD-L DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ilie Cristian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PD-L DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iriza Marius PRM DA
101. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
107. Lificiu Petru PD-L DA
108. Liga Dănuț PD-L DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Macaleți Costică PSD -
111. Magheru Paul PRM DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD -
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
122. Meir Nati - DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Micle Ioan Radu PNL DA
125. Mihalache Sorin Dan PSD DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PC DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PD-L DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolae Alexandri PNL DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu - DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Oprea Gabriel PSD DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Pardău Dumitru PD-L DA
155. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
156. Păun Nicolae Minoritati DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
159. Plăiașu Gabriel PNL DA
160. Podgorean Radu PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Nicolae PNL DA
164. Popescu Corneliu PD-L DA
165. Popescu Ionica Constanța PC -
166. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
167. Pupeză Viorel PC DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Rădulescu Cristian PD-L DA
172. Rogin Marius PD-L DA
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM DA
175. Rusu Liviu Alin PSD DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Rusu Valentin PD-L DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu Gabriel PD-L DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Scutaru Adrian George PNL DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sóki Béla UDMR DA
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ion PSD DA
190. Stanciu Anghel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
193. Stănescu Cristian PRM DA
194. Stoica Ion PD-L DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Șandru Marcela Lavinia - DA
199. Știrbeț Cornel PD-L DA
200. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
201. Tănăsescu Tudor PSD DA
202. Timar Liviu PSD DA
203. Todoran Pavel PSD DA
204. Toma Florentina Marilena PSD DA
205. Toma Horia-Victor PNL DA
206. Toró Tiberiu UDMR DA
207. Tudor Constantin PD-L DA
208. Turc Ioan PNL DA
209. Turcan Raluca PD-L DA
210. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
211. Ujeniuc Dragoș PNL DA
212. Ungureanu Petre PD-L DA
213. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
214. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
215. Ursărescu Dorinel PNL DA
216. Vainer Aurel Minoritati DA
217. Varga Attila UDMR DA
218. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
219. Vasile Aurelia PSD DA
220. Vladu Iulian PD-L DA
221. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
222. Voinea Florea PSD DA
223. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
224. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 1:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro