Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2008 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2008, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 207/2008 pentru modificarea și completarea Legii îmbunătățirilor funciare nr.138/2004
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 68 44 18 59 16 10 16 8
- voturi pentru (DA):237 67 44 18 58 16 10 16 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L DA
38. Butnaru Vasile PSD DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PD-L DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Constantinescu Anca PD-L Abținere
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
56. Cristea Ioan PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PNL DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru - DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Ehling Elena PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Fuia Stelian PD-L DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Glăvan Ștefan PC DA
87. Godja Petru PSD DA
88. Grigore Dan PC DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PD-L DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilie Cristian PD-L DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PD-L DA
102. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
105. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Lakatos Petru UDMR DA
112. Lambrino Radu PD-L DA
113. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
114. Lificiu Petru PD-L DA
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Macaleți Costică PSD DA
118. Magheru Paul PRM DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Manta Pantelimon PNL DA
121. Marin Constantin PSD Abținere
122. Martin Eduard-Stelian PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR DA
125. Mazăre Alexandru PSD DA
126. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
127. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
128. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
129. Mătușa Tudor PRM DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Micle Ioan Radu PNL DA
132. Micula Cătălin PNL DA
133. Mihalache Sorin Dan PSD DA
134. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
135. Mircovici Niculae Minoritati DA
136. Mironescu Laurențiu PD-L DA
137. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
138. Mînzînă Ion PC DA
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PD-L DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
146. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nica Dan PSD DA
151. Nicolae Alexandri PNL DA
152. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Oprea Gabriel PSD DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pardău Dumitru PD-L DA
159. Pavelescu Aurelian - DA
160. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
161. Păun Nicolae Minoritati DA
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
164. Plăiașu Gabriel PNL DA
165. Podgorean Radu PSD DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PNL DA
169. Popeangă Petre PRM DA
170. Popescu Corneliu PD-L DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Pupeză Viorel PC DA
174. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
175. Pușcaș Vasile PSD DA
176. Pușcă Mircea Valer PNL DA
177. Puzdrea Dumitru PD-L DA
178. Radan Mihai Minoritati DA
179. Rădulescu Cristian PD-L DA
180. Rogin Marius PD-L DA
181. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
182. Rus Ioan Aurel PRM DA
183. Rusu Liviu Alin PSD DA
184. Rusu Valentin PD-L DA
185. Sanda Victor PSD DA
186. Sandu Gabriel PD-L DA
187. Sandu-Capră Mihai PNL DA
188. Sasu Ion PSD DA
189. Săniuță Marian-Florian PSD DA
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
195. Sóki Béla UDMR DA
196. Soporan Vasile Filip PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
200. Stănescu Cristian PRM DA
201. Stoica Ion PD-L DA
202. Străchinaru Petre PD-L DA
203. Strungă Emil PNL DA
204. Szekely Levente Csaba UDMR DA
205. Șandru Marcela Lavinia - DA
206. Știrbeț Cornel PD-L DA
207. Știucă Alecsandru PSD DA
208. Tabără Valeriu PD-L DA
209. Tănăsescu Tudor PSD DA
210. Tărniceru Petru PSD DA
211. Teodorescu George Alin PSD DA
212. Timar Liviu PSD DA
213. Timiș Ioan PNL DA
214. Toma Florentina Marilena PSD DA
215. Toma Horia-Victor PNL DA
216. Toró Tiberiu UDMR DA
217. Tudor Constantin PD-L DA
218. Tudor Marcu PRM DA
219. Turc Ioan PNL DA
220. Turcan Raluca PD-L DA
221. Țundrea Ioan PC DA
222. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PD-L DA
225. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
226. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Vasile Aurelia PSD DA
230. Vladu Iulian PD-L DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Voicu Cătălin PSD DA
233. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Voinea Florea PSD DA
236. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
238. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 23:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro