Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
56
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 807/2007 pentru completarea art. 126 din Legea 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 74 27 14 42 15 10 13 7
- voturi pentru (DA):103 71 - 8 6 2 10 3 3
- voturi împotrivă (NU):92 1 27 5 36 11 - 8 4
- abțineri:6 2 - - - 2 - 2 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati NU
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L NU
34. Butnaru Vasile PSD DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM -
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Codîrlă Liviu PD-L NU
48. Constantinescu Anca PD-L NU
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
50. Cristea Ioan PNL NU
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin - DA
53. Diaconescu Renică PNL NU
54. Dobre Traian PNL NU
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL NU
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati NU
60. Dumitrescu Zamfir - NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
70. Florea Damian PC DA
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
73. Fuia Stelian PD-L NU
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL NU
81. Ghișe Ioan PNL NU
82. Grosaru Mircea Minoritati NU
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hogea Vlad Gabriel PC DA
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Ignat Miron Minoritati Abținere
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
92. Kerekes Károly UDMR Abținere
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR NU
96. Lambrino Radu PD-L NU
97. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
98. Lificiu Petru PD-L NU
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon PNL NU
103. Marin Constantin PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
106. Máté András-Levente UDMR NU
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mircovici Niculae Minoritati NU
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mocanu Alexandru PD-L NU
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
122. Mohora Tudor PSD DA
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Moldovan Emil Radu PSD DA
125. Momanu Corneliu PD-L NU
126. Movilă Petru PD-L NU
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nica Dan PSD DA
133. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu - NU
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Oancea Viorel PD-L NU
137. Olteanu Bogdan PNL NU
138. Ovidenie Costel - NU
139. Pascu Bogdan PC DA
140. Pavelescu Aurelian - DA
141. Petrea Constantin PD-L NU
142. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
143. Plăiașu Gabriel PNL NU
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popeangă Petre PRM DA
147. Popescu Corneliu PD-L NU
148. Popescu Dan Ioan PC DA
149. Popescu Ionica Constanța PC DA
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
153. Pușcă Mircea Valer PNL NU
154. Puzdrea Dumitru PD-L NU
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Liviu Alin PSD DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Rușanu Dan Radu PNL NU
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PD-L NU
162. Sandu-Capră Mihai PNL NU
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
165. Sârb Gheorghe PD-L NU
166. Sârbu Marian PSD DA
167. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
168. Sóki Béla UDMR NU
169. Stan Ion PSD NU
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
172. Stănescu Cristian PRM NU
173. Stoica Ion PD-L NU
174. Străchinaru Petre PD-L NU
175. Szekely Levente Csaba UDMR NU
176. Știrbeț Cornel PD-L NU
177. Știucă Alecsandru PSD DA
178. Tamás Sándor UDMR NU
179. Tănăsescu Tudor PSD DA
180. Tărniceru Petru PSD DA
181. Timar Liviu PSD DA
182. Timiș Ioan PNL NU
183. Todoran Pavel PSD DA
184. Toma Florentina Marilena PSD DA
185. Toma Horia-Victor PNL NU
186. Toró Tiberiu UDMR Abținere
187. Tudor Constantin PD-L NU
188. Tudor Marcu PRM DA
189. Turcan Raluca PD-L NU
190. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
191. Ujeniuc Dragoș PNL NU
192. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
193. Ursărescu Dorinel PNL NU
194. Varga Attila UDMR NU
195. Vasile Aurelia PSD DA
196. Vlădoiu Aurel PSD DA
197. Voicu Cătălin PSD DA
198. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
199. Voinea Florea PSD DA
200. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
201. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
202. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 13:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro