Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
34
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 103/2008 de modificare și completare a Legii nr.105/2006 pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul de Mediu
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 73 29 16 43 16 11 14 8
- voturi pentru (DA):194 63 28 15 41 16 10 14 7
- voturi împotrivă (NU):5 4 - - 1 - - - -
- abțineri:6 3 - 1 1 - - - 1
- nu au votat:5 3 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin - DA
54. Diaconescu Renică PNL DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD Abținere
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD Abținere
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Fuia Stelian PD-L DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD NU
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian - DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hogea Vlad Gabriel PC DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L NU
100. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
101. Lificiu Petru PD-L DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL -
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
115. Meir Nati - DA
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Mihalache Sorin Dan PSD DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
127. Mohora Tudor PSD -
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD DA
130. Momanu Corneliu PD-L DA
131. Movilă Petru PD-L DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Năstase Adrian PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nistoran Dorin-Liviu - DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Pascu Bogdan PC -
144. Pavelescu Aurelian - DA
145. Petrea Constantin PD-L DA
146. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
147. Plăiașu Gabriel PNL DA
148. Podgorean Radu PSD DA
149. Pop Claudiu Adrian PSD DA
150. Popeangă Petre PRM DA
151. Popescu Corneliu PD-L DA
152. Popescu Dan Ioan PC DA
153. Popescu Ionica Constanța PC DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
156. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Puzdrea Dumitru PD-L DA
159. Rogin Marius PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Liviu Alin PSD DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Rușanu Dan Radu PNL DA
164. Sanda Victor PSD DA
165. Sandu Gabriel PD-L DA
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Sârb Gheorghe PD-L DA
170. Sârbu Marian PSD DA
171. Sirețeanu Mihail PSD NU
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Stan Ion PSD NU
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion PD-L DA
179. Străchinaru Petre PD-L Abținere
180. Szekely Levente Csaba UDMR DA
181. Știrbeț Cornel PD-L DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tănăsescu Tudor PSD -
185. Tărniceru Petru PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Constantin PD-L DA
193. Tudor Marcu PRM DA
194. Turcan Raluca PD-L DA
195. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
196. Ujeniuc Dragoș PNL DA
197. Ungureanu Petre PD-L DA
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Vainer Aurel Minoritati DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Vasile Aurelia PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Voicu Cătălin PSD DA
205. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
208. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
209. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
210. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 septembrie 2020, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro