Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
32
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 94/2008 privind etichetarea produselor care conțin organisme modificate genetic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 75 29 15 41 14 10 14 8
- voturi pentru (DA):188 68 28 15 40 14 4 14 5
- voturi împotrivă (NU):14 5 1 - 1 - 5 - 2
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Butnaru Vasile PSD DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD NU
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin - NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD DA
78. Georgescu Filip PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian - DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hogea Vlad Gabriel PC NU
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L NU
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Martin Eduard-Stelian PSD -
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Meir Nati - DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
120. Mitrea Manuela PSD DA
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
123. Mohora Tudor PSD DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu - DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oancea Viorel PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL NU
140. Ovidenie Costel - DA
141. Pascu Bogdan PC -
142. Pavelescu Aurelian - NU
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popeangă Petre PRM DA
149. Popescu Dan Ioan PC DA
150. Popescu Ionica Constanța PC NU
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Puzdrea Dumitru PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Liviu Alin PSD DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Rușanu Dan Radu PNL DA
161. Sanda Victor PSD DA
162. Sandu Gabriel PD-L DA
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD DA
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Sârb Gheorghe PD-L DA
167. Sârbu Marian PSD DA
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Stan Ion PSD NU
171. Stanciu Anghel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
173. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stoica Ion PD-L DA
176. Străchinaru Petre PD-L DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel PD-L DA
179. Știucă Alecsandru PSD DA
180. Tănăsescu Tudor PSD DA
181. Tărniceru Petru PSD DA
182. Timar Liviu PSD DA
183. Timiș Ioan PNL DA
184. Todoran Pavel PSD DA
185. Toma Florentina Marilena PSD DA
186. Toma Horia-Victor PNL DA
187. Toró Tiberiu UDMR DA
188. Tudor Constantin PD-L DA
189. Tudor Marcu PRM DA
190. Turcan Raluca PD-L DA
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
192. Ujeniuc Dragoș PNL DA
193. Ungureanu Petre PD-L DA
194. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
195. Ursărescu Dorinel PNL DA
196. Vainer Aurel Minoritati DA
197. Varga Attila UDMR DA
198. Vasile Aurelia PSD DA
199. Vlădoiu Aurel PSD DA
200. Voicu Cătălin PSD DA
201. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
202. Voinea Florea PSD DA
203. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
204. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 8:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro