Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2008 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 6 mai 2008, ora 12:25

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 59/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 3/2008 privind transmiterea unei suprafețe de teren, proprietate publică a statului, din administrarea Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Cartof și Sfeclă de Zahăr Brașov, în administrarea Ministerului Educației, Cercetării și Tineretului pentru Universitatea "Transilvania" din Brașov în scopul construirii unui campus universitar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:183 63 27 16 35 14 9 12 7
- voturi pentru (DA):142 60 27 14 4 13 8 12 4
- voturi împotrivă (NU):10 3 - 1 2 1 1 - 2
- abțineri:31 - - 1 29 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L Abținere
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
14. Băeșu George PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L Abținere
28. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
29. Butnaru Vasile PSD DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L Abținere
33. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Marin - Abținere
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru PRM DA
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Zamfir - DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Eserghep Gelil PRM DA
57. Faina Constantin PC DA
58. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gușă Cozmin Horea - DA
71. Hellvig Eduard Raul PC DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hogea Vlad Gabriel PC DA
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ifrim Mircea PRM Abținere
78. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L Abținere
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
85. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
86. Lakatos Petru UDMR DA
87. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Manda Iulian Claudiu PSD DA
90. Manolescu Oana Minoritati DA
91. Marin Constantin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
97. Mătușa Tudor PRM DA
98. Meir Nati - DA
99. Merce Ilie PRM DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PRM DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
106. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
107. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
108. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
109. Mohora Tudor PSD DA
110. Moisoiu Adrian PRM DA
111. Momanu Corneliu PD-L Abținere
112. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nedelcu Gabriela PSD DA
117. Nica Dan PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nițulescu Teodor PC DA
120. Olarean Aurel PD-L Abținere
121. Oltean Ioan PD-L Abținere
122. Olteanu Bogdan PNL DA
123. Ovidenie Costel - NU
124. Palăr Ionel PNL DA
125. Păun Nicolae Minoritati DA
126. Petrea Constantin PD-L Abținere
127. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
128. Plăiașu Gabriel PNL DA
129. Podgorean Radu PSD DA
130. Popa Daniela PC DA
131. Popa Nicolae PNL DA
132. Popeangă Petre PRM DA
133. Popescu Dan Ioan PC NU
134. Pruteanu Vasile PD-L Abținere
135. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
136. Pușcă Mircea Valer PNL DA
137. Puzdrea Dumitru PD-L NU
138. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
139. Rusu Liviu Alin PSD DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Sanda Victor PSD DA
142. Sandu Gabriel PD-L Abținere
143. Sandu-Capră Mihai PNL DA
144. Sasu Ion PSD DA
145. Săniuță Marian-Florian PSD NU
146. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
147. Sârbu Marian PSD DA
148. Sârbu Mugurel Liviu PD-L Abținere
149. Scutaru Adrian George PNL DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Sirețeanu Mihail PSD NU
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Stan Ion PSD DA
154. Stanciu Anghel PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
157. Stănescu Mircea PSD DA
158. Stoica Ion PD-L NU
159. Străchinaru Petre PD-L Abținere
160. Strungă Emil PNL DA
161. Szekely Levente Csaba UDMR DA
162. Tămagă Constantin PSD DA
163. Tănăsescu Tudor PSD DA
164. Tărniceru Petru PSD DA
165. Todoran Pavel PSD DA
166. Toma Florentina Marilena PSD DA
167. Toma Horia-Victor PNL DA
168. Toró Tiberiu UDMR DA
169. Tudor Constantin PD-L Abținere
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Petre PD-L Abținere
173. Ursărescu Dorinel PNL DA
174. Vainer Aurel Minoritati DA
175. Varga Attila UDMR DA
176. Vasile Aurelia PSD DA
177. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
178. Vlădoiu Aurel PSD DA
179. Voicu Cătălin PSD DA
180. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
181. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
182. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
183. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 mai 2020, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro