Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2008 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 6 mai 2008, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 116/2008 de completare a Legii nr.47(r1) din 18/05/1992 privind organizarea și funcționarea Curții Constituționale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:184 64 27 17 34 14 9 12 7
- voturi pentru (DA):95 5 27 - 34 14 1 11 3
- voturi împotrivă (NU):85 59 - 16 - - 8 1 1
- abțineri:4 - - 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM NU
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD NU
14. Băluț Lucian PSD NU
15. Bănicioiu Nicolae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Butnaru Vasile PSD NU
30. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Chiper Gheorghe PSD NU
37. Chiș Filonaș PSD NU
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
40. Cliveti Minodora PSD NU
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD NU
44. Diaconescu Marin - Abținere
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru PRM NU
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
49. Dumitrescu Zamfir - DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
51. Dumitriu Mihai PSD NU
52. Dumitru Ion PSD NU
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Eserghep Gelil PRM NU
56. Faina Constantin PC NU
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Găleteanu Monalisa PSD NU
65. Georgescu Filip PSD NU
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gușă Cozmin Horea - Abținere
69. Hellvig Eduard Raul PC NU
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC NU
72. Hrebenciuc Viorel PSD NU
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ifrim Mircea PRM Abținere
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Ionescu Daniel PD-L DA
78. Iordache Florin PSD NU
79. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR DA
84. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
85. Magheru Paul PRM NU
86. Manda Iulian Claudiu PSD NU
87. Manolescu Oana Minoritati DA
88. Marin Constantin PSD NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Matei Cătălin Lucian PSD NU
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
94. Mătușa Tudor PRM NU
95. Meir Nati - NU
96. Merce Ilie PRM NU
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Mihalache Sorin Dan PSD NU
99. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
100. Mircea Costache PRM NU
101. Mircovici Niculae Minoritati DA
102. Mironescu Laurențiu PD-L DA
103. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
104. Mocanu Alexandru PD-L DA
105. Mocanu Vasile PSD NU
106. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
107. Mohora Tudor PSD NU
108. Moisoiu Adrian PRM NU
109. Momanu Corneliu PD-L DA
110. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
111. Nassar Rodica PSD NU
112. Nechita Aurel PSD NU
113. Nedelcu Gabriela PSD NU
114. Nica Dan PSD NU
115. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
116. Nicolicea Eugen PSD NU
117. Nițulescu Teodor PC DA
118. Olarean Aurel PD-L DA
119. Oltean Ioan PD-L DA
120. Olteanu Bogdan PNL DA
121. Ovidenie Costel - Abținere
122. Palăr Ionel PNL DA
123. Păun Nicolae Minoritati DA
124. Petrea Constantin PD-L DA
125. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
126. Plăiașu Gabriel PNL DA
127. Podgorean Radu PSD NU
128. Popa Daniela PC NU
129. Popa Nicolae PNL DA
130. Popeangă Petre PRM NU
131. Popescu Corneliu PD-L DA
132. Popescu Dan Ioan PC NU
133. Pruteanu Vasile PD-L DA
134. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
135. Pușcă Mircea Valer PNL DA
136. Puzdrea Dumitru PD-L DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rus Ioan Aurel PRM NU
139. Rusu Liviu Alin PSD NU
140. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
141. Sanda Victor PSD NU
142. Sandu Gabriel PD-L DA
143. Sandu-Capră Mihai PNL DA
144. Sasu Ion PSD NU
145. Săniuță Marian-Florian PSD NU
146. Sârb Gheorghe PD-L DA
147. Sârbu Marian PSD NU
148. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
149. Scutaru Adrian George PNL DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Sirețeanu Mihail PSD NU
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Stan Ion PSD DA
154. Stanciu Anghel PSD NU
155. Stativă Irinel Ioan PSD NU
156. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
157. Stănescu Mircea PSD NU
158. Stoica Ion PD-L DA
159. Străchinaru Petre PD-L DA
160. Strungă Emil PNL DA
161. Szekely Levente Csaba UDMR DA
162. Tămagă Constantin PSD NU
163. Tănăsescu Tudor PSD NU
164. Tărniceru Petru PSD NU
165. Todoran Pavel PSD NU
166. Toma Florentina Marilena PSD DA
167. Toma Horia-Victor PNL DA
168. Toró Tiberiu UDMR DA
169. Tudor Constantin PD-L DA
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Petre PD-L DA
173. Ursărescu Dorinel PNL DA
174. Vainer Aurel Minoritati DA
175. Varga Attila UDMR DA
176. Vasile Aurelia PSD NU
177. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
178. Vlădoiu Aurel PSD NU
179. Voicu Cătălin PSD NU
180. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
181. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
182. Voinea Florea PSD NU
183. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
184. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 iulie 2020, 15:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro