Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 115/2008 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Ungare privind cooperarea în misiuni de poliție aeriană, semnat la Sibiu la 14 noiembrie 2007
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 75 34 15 42 17 5 13 13
- voturi pentru (DA):210 74 33 13 42 17 5 13 13
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 1 - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L DA
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Almășan Liviu PD-L DA
7. Amarie Constantin PD-L DA
8. Amet Aledin Minoritati DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andon Sergiu PC DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM DA
18. Baban Ștefan PRM DA
19. Barbu Gheorghe PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Băluț Lucian PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Becșenescu Dumitru - DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bentu Dumitru PSD DA
28. Bivolaru Ioan PSD DA
29. Bleotu Vasile PSD -
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
39. Bușoi Diana Maria PD-L DA
40. Butnaru Vasile PSD DA
41. Buzatu Dan Horațiu - DA
42. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Canacheu Costică PD-L DA
45. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
46. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
47. Călian Petru PD-L DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Câmpanu Liviu PNL DA
50. Chiper Gheorghe PSD DA
51. Chiș Filonaș PSD DA
52. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
53. Ciopraga Mircea PNL DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin - DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM NU
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PD-L DA
90. Hrebenciuc Viorel PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Ilie Cristian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PD-L DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
99. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lificiu Petru PD-L DA
107. Liga Dănuț PD-L DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Mihalache Sorin Dan PSD DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistoran Dorin-Liviu - DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati DA
149. Pavelescu Aurelian - DA
150. Păun Nicolae Minoritati DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
153. Plăiașu Gabriel PNL DA
154. Podgorean Radu PSD DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popeangă Petre PRM DA
158. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
159. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
160. Pușcaș Vasile PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Puzdrea Dumitru PD-L DA
163. Radan Mihai Minoritati DA
164. Rădulescu Cristian PD-L DA
165. Rogin Marius PD-L DA
166. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
167. Rus Ioan Aurel PRM DA
168. Rusu Liviu Alin PSD DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Sandu Gabriel PD-L DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Sârbu Marian PSD DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sirețeanu Mihail PSD DA
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
184. Stănescu Cristian PRM DA
185. Stănescu Mircea PSD DA
186. Stoica Ion PD-L DA
187. Strungă Emil PNL DA
188. Szekely Levente Csaba UDMR DA
189. Șandru Marcela Lavinia - DA
190. Știucă Alecsandru PSD DA
191. Tabără Valeriu PD-L DA
192. Tănăsescu Tudor PSD DA
193. Tărniceru Petru PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Toma Florentina Marilena PSD DA
198. Toma Horia-Victor PNL DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Tudor Constantin PD-L DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ujeniuc Dragoș PNL DA
203. Ungureanu Petre PD-L DA
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vainer Aurel Minoritati DA
207. Varga Attila UDMR DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Voicu Cătălin PSD DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 6 aprilie 2020, 2:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro