Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 52/2008 privind înființarea satului Păcălești, prin reorganizarea comunei Drăgănești, județul Bihor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 76 34 17 45 18 3 13 12
- voturi pentru (DA):213 73 34 16 45 18 3 12 12
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Almășan Liviu PD-L DA
7. Amarie Constantin PD-L DA
8. Amet Aledin Minoritati DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andon Sergiu PC DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antal István UDMR DA
14. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
15. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
16. Ardelean Lia PC DA
17. Asztalos Ferenc UDMR DA
18. Avram Dumitru PRM DA
19. Baban Ștefan PRM DA
20. Barbu Gheorghe PD-L DA
21. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
22. Bădălău Niculae PSD DA
23. Băeșu George PSD DA
24. Băluț Lucian PSD DA
25. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
26. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
27. Becșenescu Dumitru - DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bentu Dumitru PSD DA
30. Bivolaru Ioan PSD DA
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Buciu Angela PRM DA
37. Buciuta Ștefan Minoritati DA
38. Buda Daniel PD-L DA
39. Buda Ioan PSD DA
40. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
41. Bușoi Diana Maria PD-L DA
42. Butnaru Vasile PSD DA
43. Buzatu Dan Horațiu - DA
44. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Canacheu Costică PD-L DA
47. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
48. Călian Petru PD-L DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD DA
52. Chiș Filonaș PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciopraga Mircea PNL DA
55. Cocrea Olguța - DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Ioan PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD Abținere
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD DA
78. Georgescu Filip PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PD-L DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati Abținere
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lificiu Petru PD-L DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL DA
113. Marin Constantin PSD NU
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu PD-L DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu - DA
145. Niță Constantin PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Oancea Viorel PD-L DA
148. Oltean Ioan PD-L DA
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pavelescu Aurelian - DA
153. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
157. Plăiașu Gabriel PNL DA
158. Podgorean Radu PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popeangă Petre PRM DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Radan Mihai Minoritati DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rogin Marius PD-L DA
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
172. Rusu Liviu Alin PSD DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel PD-L DA
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Sârb Gheorghe PD-L DA
180. Sârbu Marian PSD DA
181. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
182. Scutaru Adrian George PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sirețeanu Mihail PSD NU
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
188. Stănescu Cristian PRM DA
189. Stănescu Mircea PSD DA
190. Stoica Ion PD-L DA
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Șandru Marcela Lavinia - DA
194. Știucă Alecsandru PSD DA
195. Tabără Valeriu PD-L DA
196. Tănăsescu Tudor PSD DA
197. Tărniceru Petru PSD DA
198. Timar Liviu PSD DA
199. Timiș Ioan PNL DA
200. Todoran Pavel PSD DA
201. Toma Florentina Marilena PSD DA
202. Toma Horia-Victor PNL DA
203. Toró Tiberiu UDMR DA
204. Tudor Constantin PD-L DA
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
206. Ujeniuc Dragoș PNL DA
207. Ungureanu Petre PD-L DA
208. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
209. Ursărescu Dorinel PNL DA
210. Vainer Aurel Minoritati DA
211. Varga Attila UDMR DA
212. Vasile Aurelia PSD DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Cătălin PSD DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 3:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro