Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 13:23

Poziție pe
ordinea de zi:
34
Subiect vot: Vot final
PL 448/2007 privind Statutul personalului aeronautic tehnic nenavigant din aviația civilă din România
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 71 29 13 60 16 9 13 8
- voturi pentru (DA):212 68 28 13 60 15 9 12 7
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:5 1 1 - - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Becșenescu Dumitru - DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
33. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
34. Brînzan Ovidiu PSD DA
35. Brînză William Gabriel PD-L DA
36. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
37. Buciu Angela PRM DA
38. Buciuta Ștefan Minoritati DA
39. Buda Daniel PD-L DA
40. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
41. Bușoi Diana Maria PD-L DA
42. Butnaru Vasile PSD DA
43. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Canacheu Costică PD-L DA
46. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
47. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
48. Călian Petru PD-L DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Chiper Gheorghe PSD DA
51. Cindrea Ioan PSD DA
52. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
53. Ciopraga Mircea PNL DA
54. Cliveti Minodora PSD DA
55. Cocrea Olguța - DA
56. Codîrlă Liviu PD-L DA
57. Constantinescu Anca PD-L DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Diaconescu Marin - Abținere
61. Diaconescu Renică PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Fuia Stelian PD-L DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Gonțea Ion PD-L DA
89. Grigore Dan PD-L DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hogea Vlad Gabriel PC DA
93. Hoinaru Marian PD-L DA
94. Hrebenciuc Viorel PSD NU
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati Abținere
98. Ilie Cristian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PD-L DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
103. Kerekes Károly UDMR Abținere
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
106. Lificiu Petru PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL Abținere
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PD-L DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
141. Nistoran Dorin-Liviu - DA
142. Oancea Viorel PD-L DA
143. Olarean Aurel PD-L DA
144. Oltean Ioan PD-L DA
145. Olteanu Bogdan PNL DA
146. Oprea Gabriel PSD DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pardău Dumitru PD-L DA
149. Pavelescu Aurelian - DA
150. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
151. Păun Nicolae Minoritati DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
154. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
155. Pop Claudiu Adrian PSD DA
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popescu Ionica Constanța PC DA
159. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
160. Preda Cezar-Florin PD-L DA
161. Pruteanu Vasile PD-L DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Radan Mihai Minoritati DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rogin Marius PD-L DA
170. Rus Ioan Aurel PRM DA
171. Rusu Liviu Alin PSD DA
172. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
173. Sandu Gabriel PD-L DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD DA
177. Sârb Gheorghe PD-L DA
178. Sârbu Marian PSD DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stanciu Anghel PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
187. Stoica Ion PD-L DA
188. Străchinaru Petre PD-L DA
189. Strungă Emil PNL DA
190. Szekely Levente Csaba UDMR DA
191. Știrbeț Cornel PD-L DA
192. Știreanu Octavian PSD DA
193. Știucă Alecsandru PSD DA
194. Tabără Valeriu PD-L DA
195. Tamás Sándor UDMR DA
196. Tămagă Constantin PSD DA
197. Tănăsescu Tudor PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Timar Liviu PSD DA
200. Timiș Ioan PNL DA
201. Todoran Pavel PSD DA
202. Toma Florentina Marilena PSD DA
203. Toma Horia-Victor PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR DA
205. Tudor Marcu PRM DA
206. Turcan Raluca PD-L DA
207. Țundrea Ioan PC DA
208. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
209. Ungureanu Petre PD-L DA
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vainer Aurel Minoritati DA
212. Varga Attila UDMR DA
213. Vasile Aurelia PSD DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Cătălin PSD DA
216. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
217. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
218. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 9:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro