Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
PL 65/2008 pentru modificarea alin (11) al art.3 din Ordonanța Guvernului nr. 75/2001 privind organizarea și funcționarea cazierului fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 75 36 13 61 18 9 14 9
- voturi pentru (DA):170 75 36 10 - 18 9 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:63 - - 3 60 - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Amarie Constantin PD-L Abținere
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM Abținere
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L Abținere
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
37. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
38. Buciu Angela PRM DA
39. Buciuta Ștefan Minoritati DA
40. Buda Daniel PD-L Abținere
41. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
42. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
43. Butnaru Vasile PSD DA
44. Buzatu Dan Horațiu - -
45. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L Abținere
48. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
49. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
50. Călian Petru PD-L Abținere
51. Călin Ion PSD DA
52. Câmpanu Liviu PNL DA
53. Chiș Filonaș PSD DA
54. Cindrea Ioan PSD DA
55. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
56. Ciopraga Mircea PNL DA
57. Cliveti Minodora PSD DA
58. Cocrea Olguța - DA
59. Codîrlă Liviu PD-L -
60. Constantinescu Anca PD-L Abținere
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Ioan PNL DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin - DA
65. Diaconescu Renică PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
69. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
70. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
71. Dumitrescu Liana Minoritati DA
72. Dumitrescu Zamfir - DA
73. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
74. Dumitriu Mihai PSD DA
75. Dumitru Ion PSD DA
76. Dușa Mircea PSD DA
77. Duțu Stelian PD-L Abținere
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Eserghep Gelil PRM DA
80. Faina Constantin PC DA
81. Fenechiu Relu PNL DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Florea Damian PC DA
84. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Fuia Stelian PD-L Abținere
87. Furo Iuliu Ioan PRM DA
88. Gabor Gheorghe PNL DA
89. Găleteanu Monalisa PSD DA
90. Georgescu Filip PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PNL DA
92. Ghiorghioni Ionesie PD-L Abținere
93. Ghișe Ioan PNL DA
94. Giurgiu Mircia - DA
95. Gonțea Ion PD-L Abținere
96. Grigore Dan PD-L Abținere
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Gubandru Aurel PSD DA
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
100. Hellvig Eduard Raul PC DA
101. Hogea Vlad Gabriel PC DA
102. Hoinaru Marian PD-L Abținere
103. Hrebenciuc Viorel PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Ilie Cristian PD-L Abținere
108. Ionescu Daniel PD-L Abținere
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
111. Iustian Mircea Teodor PD-L Abținere
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kerekes Károly UDMR DA
114. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
115. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
116. Lakatos Petru UDMR DA
117. Lificiu Petru PD-L Abținere
118. Liga Dănuț PD-L Abținere
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Luchian Ion PNL DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Marin Constantin PSD DA
123. Martin Eduard-Stelian PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Mazăre Alexandru PSD DA
127. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
128. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
129. Mătușa Tudor PRM DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Mihalache Sorin Dan PSD DA
132. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
133. Mircea Costache PRM DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
136. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
139. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
140. Mocanu Vasile PSD DA
141. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohora Tudor PSD DA
144. Moisoiu Adrian PRM DA
145. Moldovan Emil Radu PSD DA
146. Momanu Corneliu PD-L Abținere
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
148. Movilă Petru PD-L Abținere
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năstase Adrian PSD DA
152. Nica Dan PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
155. Oancea Viorel PD-L Abținere
156. Olarean Aurel PD-L Abținere
157. Oltean Ioan PD-L Abținere
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Oprea Gabriel PSD DA
160. Ovidenie Costel - DA
161. Pavelescu Aurelian - DA
162. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Petrea Constantin PD-L Abținere
165. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
166. Plăiașu Gabriel PNL DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Pop Claudiu Adrian PSD DA
169. Popa Cornel PNL DA
170. Popa Nicolae PNL DA
171. Popescu Corneliu PD-L Abținere
172. Popescu Ionica Constanța PC DA
173. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
174. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
175. Pruteanu Vasile PD-L Abținere
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L Abținere
177. Pupeză Viorel PSD DA
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Radan Mihai Minoritati DA
182. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
183. Rogin Marius PD-L Abținere
184. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
185. Rusu Liviu Alin PSD DA
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Rușanu Dan Radu PNL DA
188. Sanda Victor PSD DA
189. Sandu Gabriel PD-L Abținere
190. Sandu-Capră Mihai PNL DA
191. Sasu Ion PSD DA
192. Săniuță Marian-Florian PSD DA
193. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
194. Sârbu Marian PSD DA
195. Sârbu Mugurel Liviu PD-L Abținere
196. Scutaru Adrian George PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Soporan Vasile Filip PSD DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stanciu Anghel PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
203. Stoica Ion PD-L Abținere
204. Străchinaru Petre PD-L Abținere
205. Strungă Emil PNL DA
206. Szekely Levente Csaba UDMR DA
207. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
208. Știreanu Octavian PSD DA
209. Știucă Alecsandru PSD DA
210. Tabără Valeriu PD-L Abținere
211. Tamás Sándor UDMR DA
212. Tămagă Constantin PSD DA
213. Tănăsescu Tudor PSD DA
214. Tărniceru Petru PSD DA
215. Timar Liviu PSD DA
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD DA
218. Toma Florentina Marilena PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Marcu PRM DA
222. Turcan Raluca PD-L Abținere
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PD-L Abținere
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Attila UDMR DA
230. Vasile Aurelia PSD DA
231. Vlădoiu Aurel PSD DA
232. Voicu Cătălin PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
235. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 13 iulie 2020, 15:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro