Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
PL 48/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.139/2007 pentru completarea Legii nr.346/2004 privind stimularea înființării și dezvoltării întreprinderilor mici și mijlocii
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 79 40 16 60 17 9 15 11
- voturi pentru (DA):183 76 39 16 - 17 9 15 11
- voturi împotrivă (NU):58 1 - - 57 - - - -
- abțineri:3 1 - - 2 - - - -
- nu au votat:3 1 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Băeșu George PSD DA
18. Bălu Marius PD-L NU
19. Băluț Lucian PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Becșenescu Dumitru - DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD -
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
33. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
34. Brînzan Ovidiu PSD DA
35. Brînză William Gabriel PD-L NU
36. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
37. Buciu Angela PRM DA
38. Buciuta Ștefan Minoritati DA
39. Buda Daniel PD-L NU
40. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
41. Burnei Ion PSD DA
42. Bușoi Diana Maria PD-L NU
43. Butnaru Vasile PSD DA
44. Buzatu Dan Horațiu - DA
45. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L NU
48. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
49. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
50. Călian Petru PD-L NU
51. Călin Ion PSD DA
52. Câmpanu Liviu PNL DA
53. Chiper Gheorghe PSD DA
54. Cindrea Ioan PSD DA
55. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
56. Ciopraga Mircea PNL DA
57. Cliveti Minodora PSD DA
58. Cocrea Olguța - DA
59. Codîrlă Liviu PD-L NU
60. Constantinescu Anca PD-L NU
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Ioan PNL DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin - DA
65. Diaconescu Renică PNL DA
66. Dobre Traian PNL DA
67. Dorneanu Valer PSD DA
68. Dragomir Dumitru PRM DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
71. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
72. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
73. Dumitrescu Liana Minoritati DA
74. Dumitrescu Zamfir - DA
75. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
76. Dumitriu Mihai PSD DA
77. Dumitru Ion PSD DA
78. Dușa Mircea PSD DA
79. Duțu Stelian PD-L NU
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Eserghep Gelil PRM DA
82. Faina Constantin PC DA
83. Fenechiu Relu PNL DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian PC DA
86. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
87. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
88. Fuia Stelian PD-L NU
89. Furo Iuliu Ioan PRM DA
90. Gabor Gheorghe PNL DA
91. Găleteanu Monalisa PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic PNL DA
93. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
94. Ghișe Ioan PNL DA
95. Giurgiu Mircia - DA
96. Gonțea Ion PD-L NU
97. Grigore Dan PD-L NU
98. Grosaru Mircea Minoritati DA
99. Gubandru Aurel PSD DA
100. Gușă Cozmin Horea - DA
101. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
102. Hellvig Eduard Raul PC DA
103. Hogea Vlad Gabriel PC DA
104. Hoinaru Marian PD-L NU
105. Hrebenciuc Viorel PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Igaș Traian Constantin PD-L NU
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ilie Cristian PD-L NU
110. Ionescu Daniel PD-L NU
111. Iordache Florin PSD DA
112. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
113. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
117. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lificiu Petru PD-L NU
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Luchian Ion PNL DA
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Manta Pantelimon PNL DA
125. Marin Constantin PSD DA
126. Martin Eduard-Stelian PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD DA
130. Mazăre Alexandru PSD DA
131. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
133. Mătușa Tudor PRM DA
134. Merce Ilie PRM DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Mihalache Sorin Dan PSD DA
137. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
138. Mircea Costache PRM DA
139. Mircovici Niculae Minoritati DA
140. Mironescu Laurențiu PD-L NU
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
142. Mitrea Manuela PSD DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L NU
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohora Tudor PSD DA
150. Moisoiu Adrian PRM DA
151. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
152. Momanu Corneliu PD-L NU
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Movilă Petru PD-L NU
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năstase Adrian PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nedelcu Gabriela PSD DA
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu - DA
165. Oancea Viorel PD-L NU
166. Oltean Ioan PD-L NU
167. Olteanu Bogdan PNL DA
168. Ovidenie Costel - DA
169. Pardău Dumitru PD-L -
170. Pavelescu Aurelian - DA
171. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Petrea Constantin PD-L NU
174. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
175. Plăiașu Gabriel PNL DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD NU
177. Pop Claudiu Adrian PSD DA
178. Popa Cornel PNL DA
179. Popa Nicolae PNL DA
180. Popescu Corneliu PD-L NU
181. Popescu Ionica Constanța PC DA
182. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
183. Preda Cezar-Florin PD-L NU
184. Pruteanu Vasile PD-L NU
185. Pupeză Viorel PSD DA
186. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
187. Pușcaș Vasile PSD DA
188. Pușcă Mircea Valer PNL DA
189. Radan Mihai Minoritati DA
190. Rădulescu Cristian PD-L NU
191. Rogin Marius PD-L NU
192. Rus Ioan Aurel PRM DA
193. Rusu Liviu Alin PSD DA
194. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
195. Rușanu Dan Radu PNL -
196. Sanda Victor PSD DA
197. Sandu Gabriel PD-L NU
198. Sandu-Capră Mihai PNL DA
199. Săniuță Marian-Florian PSD DA
200. Sârb Gheorghe PD-L NU
201. Sârbu Marian PSD DA
202. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
203. Scutaru Adrian George PNL DA
204. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sirețeanu Mihail PSD DA
207. Soporan Vasile Filip PSD DA
208. Stan Ioan PSD DA
209. Stanciu Anghel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
212. Stănescu Mircea PSD DA
213. Stoica Ion PD-L Abținere
214. Străchinaru Petre PD-L Abținere
215. Strungă Emil PNL DA
216. Szekely Levente Csaba UDMR DA
217. Știrbeț Cornel PD-L NU
218. Știreanu Octavian PSD DA
219. Știucă Alecsandru PSD DA
220. Tabără Valeriu PD-L NU
221. Tamás Sándor UDMR DA
222. Tămagă Constantin PSD DA
223. Tănăsescu Tudor PSD DA
224. Tărniceru Petru PSD DA
225. Timar Liviu PSD DA
226. Timiș Ioan PNL DA
227. Todoran Pavel PSD DA
228. Toma Florentina Marilena PSD DA
229. Toma Horia-Victor PNL DA
230. Toró Tiberiu UDMR DA
231. Tudor Constantin PD-L NU
232. Tudor Marcu PRM DA
233. Turcan Raluca PD-L NU
234. Țundrea Ioan PC DA
235. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
236. Ujeniuc Dragoș PNL DA
237. Ungureanu Petre PD-L NU
238. Ursărescu Dorinel PNL DA
239. Vainer Aurel Minoritati DA
240. Varga Attila UDMR DA
241. Vlădoiu Aurel PSD DA
242. Voicu Cătălin PSD DA
243. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
245. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
246. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
247. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 16:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro