Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2008 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 11 martie 2008, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 56/2008 pentru aderarea României la Memorandumul de înțelegere de la Paris privind controlul statului portului, adoptat la Paris la 26 ianuarie 1982, cu amendamentele ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 86 35 19 58 17 10 10 12
- voturi pentru (DA):240 84 34 18 57 16 9 10 12
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:4 1 1 - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PD-L DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bălu Marius PD-L DA
19. Băluț Lucian PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
35. Buciu Angela PRM DA
36. Buciuta Ștefan Minoritati DA
37. Buda Daniel PD-L -
38. Buda Ioan PSD DA
39. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
40. Burnei Ion PSD DA
41. Bușoi Diana Maria PD-L DA
42. Butnaru Vasile PSD DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Canacheu Costică PD-L DA
45. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
46. Călian Petru PD-L DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Câmpanu Liviu PNL DA
49. Chiper Gheorghe PSD DA
50. Chiș Filonaș PSD DA
51. Cindrea Ioan PSD DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cliveti Minodora PSD DA
55. Cocrea Olguța - DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Ioan PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Diaconescu Marin - DA
62. Diaconescu Renică PNL DA
63. Dobre Traian PNL DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Fuia Stelian PD-L DA
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Ghișe Ioan PNL DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Glăvan Ștefan PC DA
92. Godja Petru PSD DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gubandru Aurel PSD DA
96. Gușă Cozmin Horea - DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoban Ioan PNL DA
100. Hogea Vlad Gabriel PC -
101. Hoinaru Marian PD-L DA
102. Hrebenciuc Viorel PSD DA
103. Iancu Iulian PSD NU
104. Igaș Traian Constantin PD-L DA
105. Ignat Miron Minoritati DA
106. Ilie Cristian PD-L DA
107. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
108. Ionescu Daniel PD-L DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
111. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
112. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
113. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
117. Kovacs Attila UDMR DA
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lambrino Radu PD-L DA
120. Lari-Iorga Leonida - DA
121. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
122. Lificiu Petru PD-L DA
123. Luchian Ion PNL DA
124. Macaleți Costică PSD DA
125. Magheru Paul PRM DA
126. Man Mircea PD-L DA
127. Manolescu Oana Minoritati DA
128. Manta Pantelimon PNL DA
129. Marian Dan Mihai PNL DA
130. Marin Constantin PSD DA
131. Martin Eduard-Stelian PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Máté András-Levente UDMR DA
134. Mazăre Alexandru PSD DA
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
136. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
137. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
138. Mătușa Tudor PRM DA
139. Meir Nati - DA
140. Merce Ilie PRM DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD DA
142. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
143. Mircea Costache PRM DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mocanu Alexandru PD-L DA
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
150. Mohora Tudor PSD DA
151. Moisoiu Adrian PRM DA
152. Moldovan Emil Radu PSD DA
153. Momanu Corneliu PD-L DA
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
155. Movilă Petru PD-L DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
158. Năstase Adrian PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nedelcu Gabriela PSD DA
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
166. Nistoran Dorin-Liviu - DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PD-L DA
169. Olarean Aurel PD-L DA
170. Ovidenie Costel - DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pavelescu Aurelian - DA
173. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
174. Petrea Constantin PD-L DA
175. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
176. Plăiașu Gabriel PNL DA
177. Podgorean Radu PSD DA
178. Pop Claudiu Adrian PSD DA
179. Popa Nicolae PNL DA
180. Popeangă Petre PRM DA
181. Popescu Corneliu PD-L DA
182. Popescu Dan Ioan PC DA
183. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
184. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
185. Preda Cezar-Florin PD-L DA
186. Pruteanu Vasile PD-L DA
187. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
188. Pupeză Viorel PSD DA
189. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
190. Pușcaș Vasile PSD DA
191. Pușcă Mircea Valer PNL DA
192. Rădulescu Cristian PD-L DA
193. Rogin Marius PD-L DA
194. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
195. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
196. Rusu Liviu Alin PSD DA
197. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
198. Sanda Victor PSD DA
199. Sandu Gabriel PD-L DA
200. Sasu Ion PSD DA
201. Săniuță Marian-Florian PSD DA
202. Săpunaru Nini PNL DA
203. Sârb Gheorghe PD-L DA
204. Sârbu Marian PSD DA
205. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
206. Scutaru Adrian George PNL DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sirețeanu Mihail PSD DA
209. Sóki Béla UDMR DA
210. Soporan Vasile Filip PSD DA
211. Stan Ioan PSD DA
212. Stanciu Anghel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
215. Stănescu Cristian PRM DA
216. Stănescu Mircea PSD DA
217. Stoica Ion PD-L DA
218. Străchinaru Petre PD-L DA
219. Strungă Emil PNL DA
220. Szekely Levente Csaba UDMR DA
221. Șandru Marcela Lavinia - DA
222. Știreanu Octavian PSD -
223. Știucă Alecsandru PSD DA
224. Tabără Valeriu PD-L DA
225. Tămagă Constantin PSD DA
226. Tănăsescu Tudor PSD DA
227. Timar Liviu PSD DA
228. Todoran Pavel PSD DA
229. Toma Horia-Victor PNL DA
230. Toró Tiberiu UDMR Abținere
231. Tudor Constantin PD-L DA
232. Tudor Marcu PRM DA
233. Tudose Mihai PSD DA
234. Turcan Raluca PD-L DA
235. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
236. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
237. Ursărescu Dorinel PNL DA
238. Vainer Aurel Minoritati DA
239. Varga Attila UDMR DA
240. Vasile Aurelia PSD DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vlădoiu Aurel PSD DA
243. Voicu Cătălin PSD DA
244. Voinea Florea PSD DA
245. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
246. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
247. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 7:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro