Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:03 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:03

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 721/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.164/2001 privind pensiile militare de stat, precum și pentru modificarea Legii nr.80/1995 privind statutul cadrelor militare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 66 34 16 35 19 11 12 19
- voturi pentru (DA):201 66 34 16 34 13 11 11 16
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - 1 - 1 -
- abțineri:9 - - - 1 5 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Codîrlă Liviu PD-L DA
42. Corlățean Titus PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin - DA
46. Diaconescu Renică PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitrescu Zamfir - DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
58. Eserghep Gelil PRM DA
59. Faina Constantin PC DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian - DA
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Hogea Vlad Gabriel - DA
83. Hoinaru Marian - DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilie Cristian PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
92. Iriza Marius PRM DA
93. Iustian Mircea Teodor - DA
94. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
95. Kelemen Hunor UDMR NU
96. Kerekes Károly UDMR Abținere
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Man Mircea PD-L DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mircovici Niculae Minoritati NU
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu - DA
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nedelcu Gabriela PSD DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
135. Niță Constantin PSD DA
136. Nițulescu Teodor PC DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oancea Viorel - DA
139. Oltean Ioan PD-L DA
140. Olteanu Bogdan PNL DA
141. Ovidenie Costel - Abținere
142. Pascu Bogdan PC DA
143. Paveliu Marian Sorin - DA
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Pop Claudiu Adrian PSD DA
147. Popa Daniela PC DA
148. Popa Nicolae PNL DA
149. Popeangă Petre PRM DA
150. Popescu Ionica Constanța PC DA
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Radan Mihai Minoritati DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
162. Rușanu Dan Radu PNL DA
163. Sandu Gabriel - DA
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârb Gheorghe PD-L DA
168. Sârbu Marian PSD DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
171. Seres Dénes UDMR Abținere
172. Sóki Béla UDMR Abținere
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știrbeț Cornel - Abținere
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tămagă Constantin PSD DA
186. Tărniceru Petru PSD DA
187. Timar Liviu PSD DA
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Todoran Pavel PSD DA
190. Toma Florentina Marilena PSD DA
191. Toma Horia-Victor PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Tudor Constantin PD-L DA
194. Tudor Marcu PRM DA
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turcan Raluca - Abținere
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș - DA
200. Ungureanu Petre - DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Vainer Aurel Minoritati DA
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Vlădoiu Aurel PSD DA
208. Voicu Cătălin PSD DA
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail - DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 20:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro