Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 17:51 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 17:51

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 720/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.44/2007 privind utilizarea în condiții de izolare a microorganismelor modificate genetic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:217 71 35 18 33 20 9 11 20
- voturi pentru (DA):211 70 35 17 33 19 9 8 20
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati -
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciontu Corneliu PC DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Codîrlă Liviu PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin - DA
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Eserghep Gelil PRM DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD NU
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Godja Petru PSD DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hogea Vlad Gabriel - DA
86. Hoinaru Marian - DA
87. Hrebenciuc Viorel PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati -
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati Abținere
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor - DA
100. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lificiu Petru PD-L DA
107. Liga Dănuț PD-L DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mircea Costache PRM Abținere
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu - DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Niță Constantin PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oancea Viorel - DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pascu Bogdan PC DA
149. Pavelescu Aurelian - DA
150. Paveliu Marian Sorin - DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Podgorean Radu PSD DA
153. Pop Claudiu Adrian PSD DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popeangă Petre PRM DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Pușcaș Vasile PSD DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rogin Marius PD-L DA
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
164. Rus Ioan Aurel PRM DA
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Sandu Gabriel - DA
167. Sandu-Capră Mihai PNL DA
168. Sasu Ion PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârb Gheorghe PD-L DA
171. Sârbu Marian PSD DA
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stan Ion PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
181. Stănescu Cristian PRM DA
182. Stoica Ion - DA
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL DA
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Știrbeț Cornel - DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tamás Sándor UDMR DA
189. Tămagă Constantin PSD DA
190. Tărniceru Petru PSD DA
191. Timar Liviu PSD DA
192. Timiș Ioan PNL DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toma Horia-Victor PNL DA
196. Toró Tiberiu UDMR DA
197. Tudor Constantin PD-L DA
198. Tudor Marcu PRM DA
199. Tudose Mihai PSD DA
200. Turcan Raluca - DA
201. Țundrea Ioan PC DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș - DA
204. Ungureanu Petre - DA
205. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
206. Ursărescu Dorinel PNL DA
207. Vainer Aurel Minoritati DA
208. Varga Attila UDMR Abținere
209. Vasile Aurelia PSD DA
210. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlădoiu Aurel PSD DA
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Voinea Florea PSD DA
215. Zaharia Claudius Mihail - DA
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 9 iulie 2020, 9:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro