Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
PL 703/2007 pentru ratificarea Convenției între România și Republica Sudan pentru evitarea dublei impuneri și prevenirea evaziunii fiscale cu privire la impozitele pe venit și pe capital, semnată la București, la 31 mai 2007
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:192 57 34 16 39 16 7 9 14
- voturi pentru (DA):189 56 34 16 38 16 6 9 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Călian Petru PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru PRM DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PRM DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hanganu Romeo Octavian - DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel - DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Ilie Cristian PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Kovacs Attila UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Lificiu Petru PD-L DA
90. Longher Ghervazen Minoritati DA
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Magheru Paul PRM DA
93. Man Mircea PD-L DA
94. Manda Iulian Claudiu PSD DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PRM DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L DA
113. Mitrea Miron Tudor PSD DA
114. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
115. Mocanu Alexandru PD-L DA
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
118. Moisoiu Adrian PRM DA
119. Momanu Corneliu - DA
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
121. Movilă Petru PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nica Dan PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
130. Niță Constantin PSD DA
131. Nițulescu Teodor PC DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oltean Ioan PD-L DA
134. Olteanu Bogdan PNL DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Pavelescu Aurelian - DA
137. Paveliu Marian Sorin - DA
138. Petrea Constantin PD-L DA
139. Pop Claudiu Adrian PSD DA
140. Popa Daniela PC DA
141. Popa Nicolae PNL DA
142. Popescu Ionica Constanța PC -
143. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
144. Preda Cezar-Florin PD-L DA
145. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
146. Pupeză Viorel PSD DA
147. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Sandu Gabriel - DA
154. Sandu-Capră Mihai PNL DA
155. Sasu Ion PSD DA
156. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârb Gheorghe PD-L DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sirețeanu Mihail PSD DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Soporan Vasile Filip PSD DA
163. Stanciu Anghel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
166. Stoica Ion - DA
167. Străchinaru Petre PD-L DA
168. Strungă Emil PNL DA
169. Szekely Levente Csaba UDMR DA
170. Tabără Valeriu PD-L DA
171. Tamás Sándor UDMR DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Timiș Ioan PNL DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR DA
176. Tudor Constantin PD-L DA
177. Tudor Marcu PRM DA
178. Tudose Mihai PSD DA
179. Țundrea Ioan PC DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș - DA
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Ursărescu Dorinel PNL DA
184. Vainer Aurel Minoritati DA
185. Varga Attila UDMR DA
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voinea Florea PSD DA
191. Zaharia Claudius Mihail - DA
192. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 19:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro