Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2007 > 17:47 Versiunea pentru printare
Luni, 16 aprilie 2007, ora 17:47

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 179/2007 pentru ratificarea Cartei Europene a Limbilor Regionale sau Minoritare, adoptată la Strasbourg la 5 noiembrie 1992
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:123 31 18 13 23 11 7 10 10
- voturi pentru (DA):82 31 1 13 23 1 7 2 4
- voturi împotrivă (NU):39 - 17 - - 10 - 8 4
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amarie Constantin PSD DA
2. Amet Aledin Minoritati NU
3. Antal István UDMR NU
4. Ardelean Lia PC DA
5. Asztalos Ferenc UDMR NU
6. Baban Ștefan PRM DA
7. Barbu Gheorghe PD-L DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
9. Bentu Dumitru PSD DA
10. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
11. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
12. Bónis István UDMR NU
13. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
14. Boureanu Cristian Alexandru - NU
15. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buciuta Ștefan Minoritati DA
18. Calimente Mihăiță PNL NU
19. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
20. Călian Petru PC DA
21. Chiper Gheorghe PSD DA
22. Cindrea Ioan PSD DA
23. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
24. Cocrea Olguța - NU
25. Crăciunescu Grigore PNL NU
26. Dorneanu Valer PSD DA
27. Dragomir Gheorghe PNL NU
28. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
29. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
30. Dumitrescu Liana Minoritati NU
31. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
32. Duțu Stelian PD-L DA
33. Erdei Dolóczki István UDMR NU
34. Faina Constantin PC DA
35. Florea Damian PC DA
36. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
37. Furo Iuliu Ioan PRM DA
38. Gheorghe Valeriu PNL NU
39. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
40. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
41. Ghișe Ioan PNL DA
42. Giurgiu Mircia - DA
43. Grigore Dan PD-L DA
44. Gubandru Aurel PSD DA
45. Hoban Ioan PNL NU
46. Ibram Iusein Minoritati NU
47. Ifrim Mircea PRM DA
48. Ilie Cristian PD-L DA
49. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
50. Iustian Mircea Teodor - DA
51. Kerekes Károly UDMR NU
52. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
53. Kovacs Attila UDMR DA
54. Lakatos Petru UDMR NU
55. Lificiu Petru - DA
56. Liga Dănuț PD-L DA
57. Longher Ghervazen Minoritati NU
58. Magheru Paul PRM DA
59. Manda Iulian Claudiu PSD DA
60. Manolescu Oana Minoritati NU
61. Manta Pantelimon PC DA
62. Marin Constantin PSD DA
63. Matei Cătălin Lucian PSD DA
64. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
65. Merce Ilie PRM DA
66. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
67. Mircea Costache PRM DA
68. Mironescu Laurențiu PD-L DA
69. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
70. Mocanu Vasile PSD DA
71. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
72. Mocioalcă Ion PSD DA
73. Moisoiu Adrian PRM DA
74. Moldovan Emil Radu PSD DA
75. Momanu Corneliu - NU
76. Movilă Petru PD-L DA
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Nassar Rodica PSD DA
79. Nechita Aurel PSD DA
80. Nedelcu Gabriela PSD DA
81. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
82. Nițulescu Teodor PSD DA
83. Oancea Viorel - Abținere
84. Olarean Aurel PD-L DA
85. Palăr Ionel PNL NU
86. Păun Nicolae Minoritati DA
87. Petrea Constantin PD-L DA
88. Popa Nicolae PC DA
89. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
90. Pușcă Mircea Valer PNL NU
91. Radan Mihai Minoritati NU
92. Rădulescu Cristian PD-L DA
93. Rogin Marius PD-L DA
94. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
95. Rus Ioan Aurel PRM DA
96. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
97. Rușanu Dan Radu PNL NU
98. Sanda Victor PSD DA
99. Sandu-Capră Mihai PNL NU
100. Sasu Ion PSD DA
101. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
102. Sóki Béla UDMR NU
103. Soporan Vasile Filip PSD DA
104. Stan Ioan PSD DA
105. Stanciu Anghel PSD DA
106. Stativă Irinel Ioan PSD DA
107. Străchinaru Petre PD-L DA
108. Szekely Levente Csaba UDMR NU
109. Tabără Valeriu PD-L DA
110. Timar Liviu PSD DA
111. Toma Horia-Victor PNL NU
112. Toró Tiberiu UDMR NU
113. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
114. Ungureanu Petre - NU
115. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
116. Ursărescu Dorinel PNL NU
117. Vainer Aurel Minoritati NU
118. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
119. Văsioiu Horia PD-L DA
120. Vlădoiu Aurel PSD DA
121. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
122. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
123. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 8 august 2020, 7:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro