Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2007 > 17:44 Versiunea pentru printare
Luni, 16 aprilie 2007, ora 17:44

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 179/2007 pentru ratificarea Cartei Europene a Limbilor Regionale sau Minoritare, adoptată la Strasbourg la 5 noiembrie 1992
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:101 18 18 12 23 6 7 8 9
- voturi pentru (DA):58 15 5 9 18 - 7 2 2
- voturi împotrivă (NU):23 - 12 - 1 3 - 6 1
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:18 3 1 3 4 3 - - 4

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Aledin Minoritati NU
2. Ardelean Lia PC DA
3. Asztalos Ferenc UDMR NU
4. Barbu Gheorghe PD-L DA
5. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
6. Bentu Dumitru PSD DA
7. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
8. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
9. Bónis István UDMR -
10. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
11. Boureanu Cristian Alexandru - -
12. Brînză William Gabriel PD-L DA
13. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
14. Buciu Angela PRM DA
15. Buciuta Ștefan Minoritati DA
16. Calimente Mihăiță PNL NU
17. Călian Petru PC DA
18. Chiper Gheorghe PSD DA
19. Cindrea Ioan PSD -
20. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
21. Cocrea Olguța - DA
22. Crăciunescu Grigore PNL NU
23. Dorneanu Valer PSD DA
24. Dragomir Gheorghe PNL NU
25. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
26. Dumitrescu Liana Minoritati NU
27. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
28. Duțu Stelian PD-L DA
29. Erdei Dolóczki István UDMR -
30. Faina Constantin PC DA
31. Florea Damian PC DA
32. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
33. Furo Iuliu Ioan PRM DA
34. Gheorghe Valeriu PNL NU
35. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
36. Ghișe Ioan PNL DA
37. Giurgiu Mircia - DA
38. Gubandru Aurel PSD DA
39. Hoban Ioan PNL -
40. Ibram Iusein Minoritati NU
41. Ifrim Mircea PRM DA
42. Ilie Cristian PD-L DA
43. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
44. Iustian Mircea Teodor - NU
45. Kerekes Károly UDMR NU
46. Kovacs Attila UDMR -
47. Lakatos Petru UDMR NU
48. Liga Dănuț PD-L DA
49. Longher Ghervazen Minoritati NU
50. Magheru Paul PRM DA
51. Manolescu Oana Minoritati NU
52. Manta Pantelimon PC DA
53. Marin Constantin PSD -
54. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM -
55. Merce Ilie PRM -
56. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
57. Mircea Costache PRM -
58. Mironescu Laurențiu PD-L DA
59. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
60. Mocanu Vasile PSD DA
61. Mocănescu Coloros Dan Constantin - -
62. Moisoiu Adrian PRM DA
63. Moldovan Emil Radu PSD DA
64. Momanu Corneliu - -
65. Movilă Petru PD-L DA
66. Munteanu Ioan PSD DA
67. Nassar Rodica PSD DA
68. Nistoran Dorin-Liviu PD-L -
69. Oancea Viorel - Abținere
70. Olarean Aurel PD-L DA
71. Palăr Ionel PNL NU
72. Păun Nicolae Minoritati DA
73. Petrea Constantin PD-L -
74. Popa Nicolae PC DA
75. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
76. Pușcă Mircea Valer PNL DA
77. Radan Mihai Minoritati NU
78. Rădulescu Cristian PD-L DA
79. Rogin Marius PD-L -
80. Rus Ioan Aurel PRM DA
81. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
82. Rușanu Dan Radu PNL NU
83. Sanda Victor PSD DA
84. Sandu-Capră Mihai PNL DA
85. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
86. Stan Ioan PSD DA
87. Stanciu Anghel PSD DA
88. Stativă Irinel Ioan PSD DA
89. Străchinaru Petre PD-L DA
90. Tabără Valeriu PD-L DA
91. Timar Liviu PSD DA
92. Toma Horia-Victor PNL DA
93. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
94. Ungureanu Petre - -
95. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
96. Ursărescu Dorinel PNL NU
97. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
98. Văsioiu Horia PD-L DA
99. Vlădoiu Aurel PSD -
100. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
101. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 august 2020, 11:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro