Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.02.2021 > 15:56 Versiunea pentru printare
Marți, 2 februarie 2021, ora 15:56

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 199/2015 pentru modificarea art.62 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati
- prezenți:283 92 81 48 31 18 13
- voturi pentru (DA):281 91 80 48 31 18 13
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - -
- abțineri:1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
33. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR PLUS DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR PLUS DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dehelean Silviu USR PLUS DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
81. Drulă Cătălin USR PLUS DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Anamaria AUR DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
112. Gliga Dumitrița PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
121. Havârneanu Filip USR PLUS DA
122. Hărătău Elena PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Horga Maria-Gabriela PNL DA
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
130. Ilie Victor USR PLUS DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan AUR DA
144. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
145. Lazăr Teodor USR PLUS DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR PLUS DA
176. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nacov Gheorghe Minoritati DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Panait Radu USR PLUS DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
194. Pecingină Gheorghe PNL DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Plăiașu Gabriel PNL DA
199. Polak Tudor PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
201. Pop Darius AUR DA
202. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
203. Popa Alexandru PNL DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Popescu Vlad PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei PSD DA
209. Predescu Ana-Loredana PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
213. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
214. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Roman Nicolae AUR DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rujan Dumitru PNL DA
220. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
221. Salan Viorel PSD DA
222. Sandu Viorica PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
225. Scripnic Lilian AUR DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion George-Nicolae AUR DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stancu Paul PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
238. Stoica Diana USR PLUS DA
239. Stoica Elena PSD DA
240. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
243. Șandru Cosmin PNL DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șerban Gianina AUR DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL NU
248. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
249. Șoldan Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Șovăială Constantin PNL DA
252. Ștefan Ion PNL DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tanasă Dan AUR DA
255. Tănase Antonel PNL DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Tătaru Nelu PNL DA
258. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
259. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
260. Terente Eugen USR PLUS DA
261. Thellmann Christine PNL DA
262. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
263. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
264. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
265. Toma Ilie PSD DA
266. Toma Vasilică PSD DA
267. Trăilă Cristina PNL DA
268. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
271. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tuță George-Cristian PNL DA
274. Țachianu Marian PSD DA
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
276. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
278. Vexler Silviu Minoritati DA
279. Volosatîi Boris AUR DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Wiener Adrian USR PLUS DA
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 4:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro